Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Grudzień 05 2022 11:27:17
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Ogłoszenia
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Dla Rodziców

BIP
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
"Dźwięki wolności"
Nasi uczniowie mieli przyjemność wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu - koncercie polskich pieśni patriotycznych "Dźwięki wolności" w wykonaniu Zespołu Stowarzyszenia Wschód Kultury.
Koncert odbył się 6 października w Kościele Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bobach. Wysłuchaliśmy m.in. „Warszawiankę”, „Pałacyk Michla”, „Dziękuję, że jesteś”, „Prząśniczkę”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Polonez 3 maja”, „Obronę Warszawy”, „Miejcie nadzieję”, „O mój rozmarynie” oraz „Elegię o …(chłopcu polskim)”. Była to niezwykła lekcja śpiewu i historii, która dostarczyła nam wielu wzruszeń.
Sprzatanie świata 2021
28. edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska” przebiegła pod hasłem, które jest parafrazą kartezjuszowego cogito ergo sum (myślę więc jestem) i brzmi „Myślę, więc nie śmiecę”. Co roku do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy. My również po raz kolejny braliśmy w niej udział.
Z wizytą w Uroczysku
28 września uczestniczyliśmy w zajęciach terenowych w Obiekcie Edukacyjnym "Uroczysko" prowadzonym przez Nadleśnictwo Kraśnik oraz złożyliśmy wizytę świętej Otylii. Pani leśnik przeprowadziła pogadankę na temat właściwego zachowania się w lesie. Zapoznała uczniów z warstwową budową lasu, florą i fauną polskich lasów. Uczniowie poznali też pracę leśnika. Podobał nam się spacer niezwykłą aleją, po obu stronach której ustawione są figury świętych. Wierzymy, że za sprawą cudownej wody bijącej ze źródła zdrowie nas nie opuści w bieżącym roku szkolnym.
Dzień Przedszkolaka
20 września w naszej szkole było wesoło i kolorowo, a to dlatego, że świętowaliśmy Ogólnpolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci doskonale sie bawiły, biorąc udział w wielu zabawach i konkursach.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
1 września o godz. 10.00  w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tym razem miało ono nieco inny charakter.
Społeczność szkolna uroczyście podziękowała dotychczasowemu dyrektorowi szkoły -  Pani Grażynie Prokopiak, która po 27 latach kierowania naszą placówką zdecydowała się przekazać władzę w ręce swojej następczyni. 
W sposób szczególny Pani Dyrektor dziękowali nauczyciele, zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi Chruślanki Józefowskie i Idalin oraz rodzice i uczniowie za wszystkie dokonania, za to, że całe swoje serce oddała naszej szkole i zrobiła z niej drugi dom, do którego wszyscy przychodzili bardzo chętnie i z wielką radością, bo był to dom bardzo ciepły i bezpieczny. Życzyli Pani Dyrektor dobrego zdrowia oraz spełnienia planów i marzeń. Do słów podziękowań, które przyprawiały o wzruszenie i łezkę w oku, dołączono piękne kwiaty.
Następnie równie pięknym bukietem kwiatów powitano nowego dyrektora szkoły - Panią Anetę Prokopiak.
Życzymy Pani Dyrektor wielu sukcesów w kierowaniu szkołą, zadowolenia z osiągnięć uczniów, owocnej współpracy ze społecznością szkolną oraz „dobrych wiatrów” w oświacie!
Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Na początek roku kilka ogłoszeń dla rodziców:

Oferta ubezpieczenia dla dzieci Link
Zaproszenie na badania wzroku Link
Informacje na temat szczepień Link
Link
Link
Zakończenie roku szkolnego 2020/21
Nareszcie, po kilku miesiącach nauczania zdalnego i zaledwie 28 dniach nauki w trybie stacjonarnym w maju i czerwcu dobrnęliśmy szczęśliwie do końca, by po trudnym okresie spowodowanym pandemią udać się na zasłużony, wakacyjny wypoczynek. Zanim jednak uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek, uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2020/2021, które odbyło się 25 czerwca.
Głównym punktem akademii było nagrodzenie uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Dyrektor szkoły pani Grażyna Prokopiak pogratulowała sukcesu wszystkim wyróżnionym, wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe, natomiast rodzicom przekazała listy gratulacyjne.
Niezwykle ważnym i zarazem podniosłym momentem było opuszczenie murów szkoły przez uczniów klasy ósmej. Nasi absolwenci przygotowali krótki program artystyczny, zaśpiewali pożegnalną piosenkę. Wreszcie, we wzruszający sposób podziękowali za naukę i wspólnie spędzony czas. Życzymy im przede wszystkim dostania się do wymarzonych szkół, wielu pięknych chwil w życiu oraz udanych wakacji.
Wzruszających chwil dostarczyło także pożegnanie pań, które po wielu latach pracy w naszej szkole przeszły na zasłużoną emeryturę. - pani Grażyny Iwanickiej-Drozd i pani Jolanty Irackiej. Dziekujemy paniom za wieloletnią pracę, serce włożone w edukację i wychowanie wielu pokoleń młodych ludzi. Życzymy im delektowania się czasem wolnym na emeryturze i realizowania swoich marzeń i pasji.
W ŚWIECIE TKANIN I HAFTÓW

27 czerwca 2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich miała miejsce niezwykła uroczystość. Odbyło się otwarcie wystawy tkanin zdobnych, haftów i robótek ręcznych pt. Świat tkanin autorstwa absolwenta naszej szkoły prof. Kazimierza Cywińskiego. Wystawa powstała z kolekcji rodziny Cywińskich oraz osób zaprzyjaźnionych w aranżacji Doroty Dąbek.
Zaskakująca różnorodnością i bogactwem zgromadzonych eksponatów wystawa prezentowała m.in. tkaniny artystyczne: kilimy, narzuty, proste i zdobne, od lat 30. XX wieku do współczesności, zasłony, firany, haftowane makatki z życiowymi sentencjami, wyroby rękodzieła ludowego z różnych regionów Polski, bieżniki, poszewki i koperty do pościeli (z ostatnich 100 lat), ręczniki ozdobne, obrusy białe z haftami richelieu, przykłady haftów ludowych kaszubskich i podlaskich, kołnierzyki uczniowskie (z lat 30.), elementy dawnych strojów kobiecych: bluzki, chusty, strój ludowy krakowski czy koronkowe frywolitki. Odrębną grupę tkanin i wyrobów stanowiły prace sióstr zakonnych, a wśród nich siatkowe pokrycie obrusa ołtarzowego św. Antoniego, tzw. welon okrywający księdza błogosławiącego Najświętszym Sakramentem, sukienka na puszkę z komunikantami oraz dwie komże przedsoborowe.
W programie uroczystości znalazły się również: spotkanie z autorem, występ grupy tanecznej Mały Józefów oraz zespołu śpiewaczego Klubu Seniora działających przy Gminnym Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą, a także degustacja lokalnych przysmaków przygotowanych przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich Wsi Chruślanki Józefowskie i Idalin.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Państwa praca i wsparcie pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci!

Słowo od autora Link

Zdjęcia w fotogalerii
Nabór na Dyrektora Szkoły
Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi Chruślanki Józefowskie i Idalin,
które jest organem prowadzącym Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślankach Józefowskich,
ogłasza nabór na stanowisko Dyrektora Szkoły.


Link
"Rodzic pierwszym doradcą"
Lubelski Kurator Oświaty zaprasza RODZICÓW UCZNIÓW KLASY VIII na kolejne spotkanie online służące wsparciu w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji.
Link
Drodzy Rodzice i Uczniowie!


Uwaga! Konkursy!
Zapraszamy uczniów klas VI - VIII do udziału w Regionalnym konkursie literacko-fotograficznym inspirowanym twórczością Tadeusza Różewicza. Szczegóły w załącznikach.
plakat Link
regulamin Link

KONKURSY Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Kl. I-III – Karta świąteczna z życzeniami w formie wierszyka (najlepiej ułożonego samodzielnie i zapisanego własnoręcznie).
Kl. IV-VIII – Ulubione potrawy Świąt Wielkanocnych w formie broszury (przepisy zapisane własnoręcznie oraz ozdobione ilustracjami).
Strona 3 z 26 < 1 2 3 4 5 6 > >>