Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Lipiec 24 2019 09:08:51
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Ochrona Danych Osobowych
Ogłoszenia
Droga do szkolnego sukcesu
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Dla Rodziców
Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 28
Najnowszy Użytkownik: Michael90
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
Na festynie rodzinnym
W niedzielę 17 czerwca w naszej szkole odbył się „Piknik Rodzinny” z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Chęć wspólnego świętowania i wspólnej zabawy przyciągnęła do szkoły dzieci z całymi rodzinami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, do wyboru było malowanie buziek, dmuchane zamki, puszczanie baniek mydlanych, kolorowe baloniki, a także wiele zabaw i konkurencji sportowych. Zgodnie z powszechnie znaną zasadą, że „przez żołądek do serca”, pamiętano także o odpowiednim poczęstunku. Była kiełbasa, gofry, wata cukrowa oraz mnóstwo pysznych domowych wypieków.
W tak wielkie przedsięwzięcie, jakim było zorganizowanie pikniku, zaangażowanych było wiele osób – podziękowania kierujemy do wszystkich nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców i dzieci biorących udział w przygotowaniach. A jak to była zabawa, przekonacie się, oglądając fotorelację. /DD/
Zdjęcia w fotogalerii
Zwycięstwo w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym
7 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą odbył się Międzygminny Konkurs Ortograficzny dla klas młodszych. Nasza reprezentacja w składzie: Damian Byzdra i Bartosz Śliwka pod opieką p. J. Rozmus zajęła II miejsce. Zaszczytny tytuł Mistrza ortografii oraz nagrodę główną– “Pióro” Burmistrza Miasta Józefów nad Wisłą z największą liczbą punktów w konkurencjach indywidualnych otrzymał Damian Byzdra, Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!/DD/
Zdjęcia w fotogalerii
Wycieczka do Trójmiasta
23-25 maja uczestniczyliśmy w trzydniowej wycieczce do Gdańska, Sopotu, Gdyni i Malborka. Główne cele tej wyprawy to: utrwalenie i poszerzenie wiadomości nt. historii naszego kraju – bohaterskiej obrony Westerplatte we wrześniu 1939; poznanie historii i zabytków Gdańska; poznanie środowiska przyrodniczego Morza Bałtyckiego; budzenie wśród uczniów patriotyzmu i świadomości narodowej.
Wspaniała pogoda sprzyjała nam w realizacji bogatego programu wycieczki. Mogliśmy m.in. podziwiać Stare Miasto w Gdańsku. W Wartowni Nr 1 na Westerplatte, w jednym z nielicznych oryginalnych budynków dokumentujących czasy niemieckiej agresji na Polskę, oglądaliśmy pamiątki po mjr Sucharskim. Spacerowaliśmy po sopockim molo. W Gdyni na okręcie Muzeum ORP Błyskawica poznaliśmy historię obrońców wybrzeża. Zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku, który stanowi największą gotycką budowlę obronną Europy. Znaleźliśmy też czas na rekreację na plaży, żeby poczuć przedsmak zbliżających się wakacji. /DD/
Zdjęcia w fotogalerii
Konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”
7 maja 2018 r. nasza uczennica Zuzanna Prokopiak z kl. V, laureatka okręgowego etapu w konkursie plastycznym "Orzeł Biały – nasza duma” reprezentowała naszą szkołę oraz okręg w uroczystym finale konkursu, który odbył się w Senacie RP. Uroczystości przewodniczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród laureaci mogli wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, zwiedzili wystawę prac laureatów pierwszego etapu konkursu. Kolejnymi punktami programu było zwiedzanie Senatu wraz z przewodnikiem i uroczysty obiad w sejmowej restauracji. Na koniec wszyscy goście mieli okazję zwiedzić Zamek Królewski. Nasza laureatka, oprócz nagrody w postaci udziału w uroczystym finale, otrzymała również nagrody rzeczowe. Gratulujemy sukcesu! /DD/
Zdjęcia w fotogalerii
Podczas Tygodnia Bibliotek
10 maja uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślankach Józefowskich uczestniczyli w imprezjadzie czytelniczej zorganizowanej z okazji Tygodnia Bibliotek.
Spotkanie rozpoczęło się od wizyty pani dyrektor GCK , Justyny Michalec, której towarzyszył Kubuś Puchatek, ulubiona maskotka wszystkich milusińskich, trzymający w łapkach koszyk ze słodyczami.
Kolejnym punktem programu była prezentacja pt. „Poczęstuj się książką”. Następnie podczas dwugodzinnej zabawy dzieci uczestniczyły w licznych konkurencjach i i zmaganiach. Uczniowie mieli okazję wykazać się licznymi talentami, m. in. sprawnością językową, logiką podczas rozwiązywania łamigłówek , umiejętnością uważnego słuchania innych, znajomością bohaterów literackich i filmowych . Wiele emocji wywołały wśród publiczności zagadki, kalambury. Odbył się także turniej potyczek językowych. Dla najmłodszych widzów wspaniałym przeżyciem był konkurs „Zgaduj zgadula” oraz „Bajeczny sen”.
Czytelnicy uroczyście złożyli przysięgę, że będą zawsze w terminie oddawać książki i że będą częstszymi gośćmi w bibliotece, zgodnie z hasłem: „Biblioteka zawsze po drodze , nie mijam – wchodzę”.
Na zakończenie bibliotekarz, pani Joanna Ciempiel pogratulowała uczestnikom świetnej znajomości baśni i legend, a także wręczyła drobne upominki: młodsi czytelnicy otrzymali naklejki, zaś starsi – płyty multimedialne pt. „Zasoby Polskiej Biblioteki Narodowej”.
Zdjęcia w fotogalerii
"Jestem bezpieczny"
24 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w eliminacjach gminnych konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”, który odbył się w ZSO w Józefowie nad Wisłą. W tym roku skład reprezentacji przedstawiał się następująco: Mateusz Słowiński, Michał Dąbek oraz Sylwia Ciempiel, zaś funkcję opiekuna pełniła p. Joanna Rozmus.
Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się niemałą wiedzą w zakresie prewencji kryminalnej i bezpieczeństwa. Drużyny rozwiązywały test wiedzy, który obejmował zagadnienia dotyczące problematyki alkoholizmu, narkomanii, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz podstaw ruchu drogowego. Nasi uczniowie zajęli III miejsce, tylko dwoma punktami ustępując zdobywcom I miejsca, co może świadczy o wyrównanym poziomie wiedzy wszystkich uczestników zmagań.
Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku znajdą się osoby chętne do udziału w tym konkursie /J.C./
Wyniki 37. Małego Konkursu Recytatorskiegoego
Dnia 26 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą odbył się 37. Mały Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowani na podstawie szkolnych eliminacji, które miały miejsce 23 kwietnia. Były to następujące osoby: Wiktoria Sudół, Jakub Kamela, Sylwia Ciempiel, Anna Kamela i Zuzanna Prokopiak.
Wyniki konkursu:
kategoria 0- III
Jakub Kamela - III miejsce
Wiktoria Sudół – wyróżnienie
kategoria IV-VI
Zuzanna Prokopiak – II miejsce
Sylwia Ciempiel – wyróżnienie
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, zaś pozostali deklamatorzy dyplomy uczestnictwa, które wręczył burmistrz Grzegorz Kapica. Pod koniec spotkania wszyscy przybyli pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Na szczeblu powiatowym będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę Zuzanna Prokopiak. Gratulujemy umiejętności recytatorskich i życzymy dalszych sukcesów. /J.C./
Zdjęcia w fotogalerii
Wesołych Świąt!
W radosny nastrój przedświąteczny wprowadziło nas przedstawienie w wykonaniu najmłodszych uczniów pod kierunkiem wychowawczyni, p. Katarzyny Dorc. Mali aktorzy zaprezentowali przygotowane wcześniej wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Przebrani w piękne stroje zajączka, baranka, kurczątka, a także pisanki, dzieci starały się jak najlepiej przedstawić zaproszonym gościom tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami. /DD/
Zdjęcia w fotogalerii
Opowieść o Lwie, Czarownicy i starej szafie...
Przed Wielkanocą uczniowie klas IV - VII wybrali się do CKiP w Kraśniku na musical dydaktyczny pt.„Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie” w reżyserii Jakuba Kasprzaka.
Klimatyczny nastrój, niezwykła sceneria, świetna gra aktorska, ale przede wszystkim wspaniały wokal na żywo sprawił, że widzowie przenieśli się w cudowny świat fantazji, w którym dobro zmagało się ze swoim odwiecznym wrogiem - złem. Niewątpliwym atutem musicalu były wartka fabuła i zaskakujące zwroty akcji.
Uczniowie po raz kolejny (tę zimową opowieść mieli okazję poznać podczas omawiania lektury C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii”) mogli przekonać się, że w życiu liczy się prawdziwa przyjaźń, która jest w stanie pokonać największe przeciwności losu; człowiek, który ma u swego boku bratnią duszę, jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych.
Jestem pewna, że przesłanie to pozostanie na długo w sercach i umysłach naszych uczniów. /J.C./

Teatrzyk kukiełkowy
23 lutego mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły teatrzyk kukiełkowy, który zaprezentował nam inscenizację pt. „Kocmołuszek”.
Tytułowy bohater władał Brudolandią - krainą, w której nikt nie przestrzegał higieny osobistej i w której panował wszechobecny brud i mikroby. Wyznawał on dwie zasady: „Częste mycie skraca życie” oraz „Kto uszy myje, ten nie wyżyje”. Wybawieniem dla mieszkańców okazały się mydło i pasta, które sprowadzono z sąsiedniego królestwa. Śnieżka, która twierdziła, że „często używa mydła i wody, bo są dobre dla urody”, przegoniła próchnicę i uratowała królestwo.
Inscenizacja wywołała ogromne poruszenie wśród publiczności, która żywiołowo reagowała na wydarzenia rozgrywające się na scenie. Jeszcze długo po zakończeniu widowiska rozlegał się gromki aplauz widzów. /J.C./
Dzień Babci i Dziadka
Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka odbyły się 22 lutego. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla zacnych gości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dzieci pod okiem swoich opiekunów przygotowały piękną oprawę, właściwą do rangi tego święta w postaci wystawienia na scenie programu słowno-muzycznego, w którym znalazły się piosenki, wiersze oraz scenki humorystyczne z życia. Wnuki mogły w ten sposób wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność, swoją miłość za codzienny trud włożony w ich wychowanie. Uśmiech na twarzach zaproszonych gości, gorące oklaski, słowa uznania i podziękowania za wspaniałą uroczystość są największą nagrodą dla wykonawców. Do miłego spotkania za rok! /DD/
Zdjęcia w fotogalerii
Strona 3 z 19 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

BIP

NGO'

Flop'

NGO'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ksia23
14/01/2017 02:34
jak ktoś rozlicza PIT, to przekażcie [url=http://inik.pl/]1% podatku[/url] mojemu koledze

imienin
14/10/2016 01:15
Dzień chłopaka przeleciał smiley

gumisie135
27/03/2013 16:47
firmy.poznan24h.pl- warto zajrzeć!smiley