Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Czerwiec 22 2021 11:55:47
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Ogłoszenia
Droga do szkolnego sukcesu
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Ochrona danych osobowych

Dla Rodziców
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 43
Najnowszy Użytkownik: Malgorzata87
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
Materiały dla uczniów do samodzielnej pracy w domu
Drodzy Uczniowie i Rodzice

Od 1 czerwca rozpoczynają się konsultacje dla uczniów. Terminy i godziny konsultacji sprawdzisz tutaj Link

Za pośrednictwem tych e-maili możecie komunikować się z Waszymi nauczycielami, zadając pytania i uzyskiwać niezbędne wyjaśnienia i pomoc.


Przedmiot - klasa / Adresy skrzynek pocztowych e- mail, na które można wysyłać wykonane prace domowe

Wychowanie przedszkolne
Link / klasa0spchruslanki@wp.pl

Klasa I Link / klasa1spchruslanki@wp.pl

Klasa II Link / klasa2spchruslanki@wp.pl

Klasa III Link / klasa3spchruslanki@wp.pl

Język polski Link / j.polski.sp-chruslanki@wp.pl

Język angielski Link / j.angielskispchruslanki@wp.pl

Historia
Link / historiaspchruslanki@wp.pl

Wiedza o społeczeństwie Link / wosspchruslanki@wp.pl

Matematyka Link / matematykaspchruslanki@wp.pl

Biologia Link / biologiaspchruslanki@wp.pl

Geografia Link / geografiaspchruslanki@wp.pl

Chemia Link / chemiaspchruslanki@wp.pl

Język niemiecki Link / j.niemieckispchruslanki@wp.pl

Plastyka
Link / plastykaspchruslanki@wp.pl

Technika Link / technikaspchruslanki@wp.pl

Informatyka, kl. 5-6 Link / informatyka1spchruslanki@wp.pl

Fizyka Link / fizykaspchruslanki@wp.pl

Informatyka, kl. 7-8 Link / informatyka2spchruslanki@wp.pl

MuzykaLink / muzykaspchruslanki@wp.pl

Religia, kl. 0,1,5,6 Link / religia1spchruslanki@wp.pl

Religia, kl.2,3,7,8
Link / religia2spchruslanki@wp.pl

Edukacja dla bezpieczeństwa Link / edbchruslanki@wp.pl

Wychowanie fizyczne Link / wych-fizchruslanki@wp.pl

Logopedia Link / logopediachruslanki@wp.pl

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne Link / korekcyjnechruslanki@wp.pl

Zajęcia rozwijające z języka polskiego Link / plastykaspchruslanki@wp.plDrogi Uczniu !
Zapraszam Cię do założenia konta na platformie szkolawchmurze.org.
Tutaj: Link znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak to zrobić.
Będziesz potrzebować do tego kodu swojej klasy:
Klasa V- kod: 10017-5a
Klasa VI – kod: 10017-6a
Klasa VII –kod: 10017-7a
Klasa VIII – kod: 10017-8a
Po tym, jak uczeń uzupełni formularz, używając kodu, w ciągu 24 godzin prześlemy mu na e-mail dane do logowania oraz pojawi się on w panelu swoich nauczycieli i Twoim na platformie.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: Link lub telefonicznego: 506 966 878.Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w naszej szkole będzie prowadzone nauczanie zdalne. Do tego celu wykorzystane zostaną materiały i zadania przygotowane przez poszczególnych nauczycieli. Materiały te będą publikowane sukcesywnie na stronie internetowej szkoły w zakładce zdalne nauczanie (Link) od 16 marca 2020r.


W razie problemów nauczyciele wychowawcy służą pomocą i dodatkowymi informacjami.

Miłej pracy!
Informacja dla uczniów i rodziców
Informacja dla uczniów i ich rodziców o nauce własnej w domu

Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice.

Zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki, dlatego uczniowie są zobowiązani do codziennego przeglądania i realizowania materiałów udostępnionych przez nauczycieli na stronie internetowej szkoły www.sp-chruslanki.pl.

Uczniowie klasy ósmej znajdą na stronie Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie – materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.
Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:
informatory zawierające przykładowe zadania z rozwiązaniami (Link),
przykładowe arkusze egzaminacyjne, próbne arkusze egzaminacyjne, filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty (Link),
dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE): np. Link, Link, arkusze egzaminacyjne z 2019 r. (Link).
Ponadto zachęcam również do zapoznania się z ofertą edukacyjną skierowaną do dzieci za pośrednictwem TVP KULTURA i ABC.

Zwracam się z apelem do wszystkich, aby poważnie potraktować ten trudny dla wszystkich czas i zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne swoje jak i innych.


Dyrektor Szkoły
Grażyna Prokopiak
Akcja Żonkile 2020


20 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w celu upamiętnienia bohaterów walczących w getcie warszawskim. Była to reakcja Samorządu Uczniowskiego na apel dyrektora Muzeum POLIN Zygmunta Stępińskiego: „Bądźmy razem solidarni na znak pamięci o tych, którzy 77 lat temu stanęli do walki o godność i człowieczeństwo”.

Wirtualne obchody odbywały się z podziałem na grupy wiekowe.
Uczniowie z klas V-VI mieli możliwość wysłuchania na żywo fragmentów z książek: Marcina Szczygielskiego „Arka Czasu – czyli wielka ucieczka Rafała od kiedyś przez wtedy do teraz i wstecz” oraz Katarzyny Ryrych „Pan Apoteker”. Tematem obu książek była historia opowiedziana przez Rafała i Blumę, opisująca życie codzienne w zamkniętej dzielnicy. W roli lektorki wystąpiła ambasadorka akcji Żonkile, pani Barbara Kurdej –Szatan. Po wysłuchaniu fragmentów tekstu, uczniowie uzupełniali kartę pracy, wypisując problemy, z jakimi borykali się „mieszkańcy” getta. Niektórzy przygotowali też własnoręcznie wykonane papierowe żonkile – symbol powstania w getcie warszawskim.

Z kolei uczniowie klas VII- VIII rozpoczęli swój udział od oglądania wirtualnej wystawy „Żydzi w dwudziestoleciu międzywojennym”. Dowiedzieli się, jak wyglądała żydowska dzielnica, gdzie toczyło się życie kulturalne międzywojennej Warszawy, przyjrzeli się żydowskiej prasie, odwiedzili siedzibę Związku Literatów i Dziennikarzy Żydowskich. Później „oczyma” pani Anity Borkowskiej , przewodniczki Muzeum POLIN, obejrzeli drugą wystawę pt. „Getto warszawskie”. W galerii „Zagłada” poznali losy ludności żydowskiej w latach 1939-1945: uczestników powstania w getcie, ich emocje i odczucia, kluczowe miejsca. Kolejnym punktem była projekcja filmowa „Nie było żadnej nadziei” w reż. Kamy Veymont . Po obejrzeniu filmu oraz wysłuchaniu wypowiedzi historyka Piotra Kowalika młodzież udzieliła odpowiedzi na pytania o przyczyny i skutki wybuchu powstania.

Jestem przekonana, że wirtualne obchody 77. rocznicy powstania w getcie sprawiły, że uczniowie chociaż na chwilę zastanowili się nad tym , do jakich negatywnych skutków może doprowadzić ciemna strona natury człowieka. Jednocześnie dziękuję Muzeum POLIN za udostępnienie materiałów edukacyjnych, które usprawniły przeprowadzenie w naszej szkole działań edukacyjnych w ramach akcji Żonkile 2020 .
/Opiekun SU – J.C./
Dzień Języka Polskiego
21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszą ilustrację książki polskiego autora, mającego na celu popularyzację literatury polskiej. Organizatorkami konkursu były p. Dorota Dąbek i p. Joanna Ciempiel.
Oto laureaci konkursu:
I miejsce – Zuzanna Prokopiak, kl. VII,
II miejsce – Sylwia Ciempiel, kl. VI i Michał Dąbek, kl. VII,
III miejsce – Jakub Kamela, kl. III i Natalia Hołody, kl. VII,
Wyróżnienie – Anna Kamela, kl. VII. Gratulujemy!
Zdjęcia w fotogalerii
Kochamy Was!
Dzień Babci i Dzień Dziadka to najpiękniejsze dni w roku, podczas których Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. To dni pełene uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 8 lutego 2020r. uczniowie pod opieką nauczycielek oraz przy pomocy rodziców przygotowali wspaniałą imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się budynku OSP, by wziąć udział w obchodach tego święta. Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia.
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy
w różnych formach artystycznych. Były wiersze, piosenki, zabawne scenki oraz wspólna zabawa taneczna. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Mamy przygotowały również dla gości poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty, kanapek oraz owoców. Następnie wnukowie obdarowali swoich ukochanych gości własnorecznie przygotowanymi upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. /DD/
Jasełka
Zdjęcia w fotogalerii
"Góra Grosza"
W Publicznej Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich w dniach od 25 listopada 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XX edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Opiekunem akcji w szkole była Pani Anna Utnik – Wojtaszek. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną. Co więcej, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, lub tworzenie takich placówek oraz programów, które sprawią, że dzieci będą spokojnie dorastać.
W akcji uczestniczyły klasy: III, V i VI. Ogółem zebrano 118,30 zł. W tym: Klasa III – 14,80 zł , Klasa V – 45,25 zł , Klasa VI – 58,25 zł. Udział w akcji pomógł uświadomić uczniom to, że oddając drobne monety, możemy pomóc zrealizować przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji. /A.U.-W./
Mikołajkowa wycieczka do Kraśnika
6 grudnia 2019 r. grupa przedszkolaków oraz uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wybrali się na wycieczkę szkolną do Kraśnika Fabrycznego. Głównymi celami wycieczki były: integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i środku transportu.
Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w kinie „Metalowiec”. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Kraina Lodu 2”. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali kolejne losy głównych bohaterek: Anny i Elzy oraz sympatycznego bałwanka Olafa. Niesamowity film swoją akcją i fabułą przeniósł dzieci w niezwykłą i niebezpieczną podróż z niezwykłymi miejscami. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w pizzerii „Golińska”. Uczniowie po zjedzeniu pizzy udali się do studia fotograficznego „Foto Media” na spotkanie ze Świętym Mikołajem i zrobienie z nim zarówno zdjęć indywidualnych jak i zdjęć klasowych z wychowawcą.
Wycieczka dostarczyła uczniom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Dzieci były zachwycone. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły. /A.U.-W./
"Polacy - Rodakom"
W dniach 28.10.2019 r. – 4.12.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich prowadzona była akcja charytatywna Polacy – Rodakom. Koordynatorkami akcji były Pani Anna Utnik – Wojtaszek oraz Pani Joanna Ciempiel. Głównymi celami tej inicjatywy było przede wszystkim uwrażliwienie całej społeczności szkolnej na potrzeby innych osób, a także zbieranie produktów żywnościowych i rzeczy edukacyjnych, które wykorzystane zostaną do tworzenia paczek świąteczno – noworocznych dla Polaków na Ukrainie i Białorusi.
Podsumowując, społeczność szkolna była bardzo zaangażowana w akcję. Uczniowie chętnie przynosili żywność, książki oraz maskotki. Zebrano bardzo dużo rzeczy, dnia 8.12.2019 r. artykuły zostały zabrane przez upoważnioną osobę do głównego punktu zbiórki tj. do Biura Obsługi Ruchu Turystycznego „Dukat” Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości” w Puławach.
Za wszystkie przyniesione dary dziękujemy. Samorząd Uczniowski
Ślubowanie pierwszaków
22 XI 2019 r. uczniowie klasy pierwszej oficjalnie zostali włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślankach Józefowskich.
Odświętnie ubrani uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne oraz językowe. Przed widownią zdali również egzamin z wiedzy o ojczyźnie, ruchu drogowym i grzeczności. Pokazali, jak pięknie potrafią liczyć i układać wyrazy z sylab, za co otrzymali brawa. Doniosłym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Następnie dyrektor pani Grażyna Prokopiak dokonała pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślankach J., zaś wychowawczyni Joanna Rozmus wręczyła dzieciom dyplomy. Aby zapamiętać te niezwykłe chwile, wszyscy uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia, po czym udali się na słodki poczęstunek. Drodzy Pierwszoklasiści! Życzę Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości. Rodzicom dziękuję za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości oraz gratuluję tak wspaniałych pociech. (J.R.)
Zdjęcia w fotogalerii
Wycieczka szkolna do Nowej Dęby i Sandomierza
15.11.2019 r. grupa przedszkolaków i uczniów klas I – V wraz z nauczycielami wybrała się na wycieczkę szkolną do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie i do Zbrojowni Rycerskiej Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie fabryki, zapoznanie się z procesem wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych oraz zwiedzenie zbrojowni.
Będąc z Nowej Dębie, pierwszym, a zarazem najatrakcyjniejszym punktem wycieczki był udział w warsztatach, podczas których dzieci ozdabiały szklaną bombkę według własnych pomysłów. Kolejnym punktem był pokaz rozgrzewania szkła, wydmuchiwania baniek, posrebrzania i suszenia. Później dzieci udały się do dekoratorni – specjalnej pracowni, gdzie bombki były przycinane, kapslowane, malowane i ozdabiane. Następnie, pod opieką nauczycieli oraz Pani Przewodnik dzieci miały możliwość oglądania stanowisk z choinkami i bombkami z różnych części świata i z różnych epok. Po zwiedzaniu fabryki, dzieci wraz z nauczycielami udały się do miejsca, gdzie można kupić pamiątkowe bombki.
W drodze powrotnej udano się do Sandomierza, aby zwiedzić Zbrojownię. Rycerz Łukasz z dużą dozą humoru opowiadał dzieciom o zbrojowni oraz o rycerstwie. Co więcej, była możliwość obejrzenia zbroi z różnych epok oraz sprzętu rycerskiego (hełmy, kolczugi, kusze, łuki). Wszyscy uczestnicy porobili pamiątkowe zdjęcia, pokupowali pamiątki. Z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni. /A.U.-W./
Zdjęcia w fotogalerii
Strona 3 z 24 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

BIP

NGO'

Flop'

NGO'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ksia23
14/01/2017 02:34
jak ktoś rozlicza PIT, to przekażcie [url=http://inik.pl/]1% podatku[/url] mojemu koledze

imienin
14/10/2016 01:15
Dzień chłopaka przeleciał smiley

gumisie135
27/03/2013 16:47
firmy.poznan24h.pl- warto zajrzeć!smiley