Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Grudzień 05 2022 12:22:41

Hej,kolęda, kolęda!
Podczas szkolnego koncertu wykonawcom kolęd i pastorałek udało się przenieść słuchaczy w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W dniu Bożego Narodzenia
przy rodzinnym wspólnym stole
dużo zdrowia i wytchnienia,
na Pasterce łez wzruszenia.
Niech Dzieciątko zsyła łaski
na każdego z nas rok cały,
a tymczasem wyśpiewajmy
w kolędach moc Jego chwały!
"Nasze magiczne Encanto"
Z okazji mikołajek uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami wybrali się do kina w Kraśniku na film animowany produkcji Disney’a pt. ”Nasze Magiczne Encanto”.  Dzieci z obejrzanej bajki dowiedziały się, jak ważna jest rodzina i siła, która w niej tkwi, a także, że nie wolno się poddawać i zrażać napotkanymi przeciwnościami.
Z wizytą w bibliotece szkolnej
Z okazji andrzejek biblioteka szkolna zorganizowała akcję czytelniczą „Wróżba z książką”. Uczniowie, którzy tego dnia wypożyczyli książkę, losowali dla siebie wróżbę, która odkrywała przed nimi rąbek tajemnicy, dotyczący niedalekiej przyszłości.
Przedświąteczny czas był doskonałą okazją, aby wziąć udział w kolejnej akcji czytelniczej „Przygarnij książkę na święta”. Na wszystkich uczestników czekały aromatyczne pierniczki z wierszykami o tematyce bożonarodzeniowej.
„Ze sztuką za pan brat”
Serdecznie dziękujemy Pani Monice Koperkiewicz za poprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów "Decoupage na szkle", podczas których uczniowie klas II-III wykonali tą metodą przepiękne wazony ze słoiczków oraz Panu Markowi Grzegorzowi Koperkiewiczowi za profesjonalne przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pt. "Jedno zdjęcie zastępuje 1000 słów".
Dzięki zajęciom uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na na temat wykorzystywanych różnych technik i narzędzi. Samodzielnie wykonana dekoracja to źródło niemałej satysfakcji.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Dzień ten był pełen uśmiechu, wielu atrakcji i świetnej zabawy.

"Poczuj chemię do fizyki"
24 listopada 2021 r. w naszej szkole wystąpiła grupa naukowa ,,Zaelektryzowani”, która zaprezentowała spektakl „Poczuj chemię do fizyki”. Na czas pokazu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w laboratorium. W programie znalazły się efektowne eksperymenty i doświadczenia z przyrody, chemii i fizyki. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega napięcie powierzchniowe, na czym polegają zabawy z helem czy ciekłym azotem.
Próbna ewakuacja
Dziękujemy Strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim za nadzorowanie próbnej ewakuacji.
Wycieczka Wrocław - Karkonosze
Uczniowie klas starszych przeżyli turystyczną przygodę - brali udział w wycieczce Wrocław - Karkonosze.
Obchody Święta Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". O godz. 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie uczestniczyliśmy w audycji "Idzie żołnierz borem, lasem..."
Nauczyciel i szkoła na medal
Drodzy Rodzice i Uczniowie! Miło nam poinformować, iż nasza szkoła oraz wybrani nauczyciele zostali nominowani do nagrody w ogólnopolskim plebiscycie edukacyjnym. Dzięki Waszym głosom mają szansę na zwycięstwo. Więcej informacji poniżej:
NAUCZYCIEL NA MEDAL kl. 0 – III – p. Aneta Prokopiak, p. Katarzyna Dorc
NAUCZYCIEL NA MEDAL kl. IV – VIII – p. Joanna Rozmus, p. Joanna Ciempiel
SZKOŁA ROKU
Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym
Informujemy o naborze wniosków przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym".
Szczegóły dostępne pod adresem: Link
Strona 2 z 26 < 1 2 3 4 5 > >>