Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Marzec 28 2024 21:59:56

Z wizyt± w Lublinie
28 marca mia³ miejsce wyjazd do Lublina. Mogli¶my uczestniczyæ w pouczaj±cych pokazach fizycznych na UMCS oraz zwiedziæ Muzeum Narodowe. Podczas zwiedzania us³yszeli¶my bardzo du¿o ciekawych informacji o zabytkach archeologicznych z naszego regionu. Zobaczyli¶my tam równie¿ rekonstrukcje domostw, cmentarzysk, grobów oraz realistycznie przedstawione postacie z przesz³o¶ci. Po poznaniu ciekawostek z historii Lublina, odwiedzili¶my Kaplicê Trójcy ¦wiêtej w Zamku Lubelskim. Poznali¶my równie¿ znaczenie wspania³ych malowide³ na ¶cianie. Pó¼niej uk³adali¶my puzzle, a tak¿e obejrzeli¶my cenne obrazy znajduj±ce siê w muzeum – te nowe, i te, które s± tam ju¿ od lat.
¦wiêto Wiosny
Czekali¶my na ten dzieñ z niecierpliwo¶ci±, bo wiedzieli¶my, ¿e w tradycji szko³y Pierwszy Dzieñ Wiosny obchodzi siê w niecodzienny sposób. W ramach obchodów tego ¶wiêta wykonalismy plakaty oraz w kolorowym korowodzie z marzann± wyruszyli¶my nad rzekê, by po¿egnaæ zimê i przywitaæ wiosnê. W dalszej czê¶ci imprezy by³o ognisko, a na zakoñczenie kino szkolne z popcornem.
Randka w ciemno z ... ksi±¿k±
13 lutego uczniowie uczestniczyli w akcji czytelniczej "Randka w ciemno z ... ksi±¿k±". Na ucznia, który odwiedzi³ bibliotekê czeka³a ksi±¿ka - niespodzianka, ekologicznie zapakowana w gazetê z symbolem walentynek-czerwonym serduszkiem ♥️
Karnawa³ z Babci± i Dziadkiem 2023
„Dzieñ to szczególny, ka¿dy to przyzna,
Wszystko gotowe, w dzbanku paruje herbatka.
Czekamy tylko na Babciê i Dziadka”

11 lutego 2023r. w naszej szkole odby³o sie uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie znalaz³y siê: bal kostiumowy, weso³a zabawa, konkursy z nagrodami oraz s³odki poczêstunek.
Wyjazd na lodowisko
9 lutego udali¶my siê na lodowisko do Józefowa nad Wis³±. Mieli¶my ¶wietne warunki do jazdy, bezwietrzn± i s³oneczn± pogodê oraz dobr± opiekê. Czego chcieæ wiêcej?
W klimacie ¦wi±t Bo¿ego Narodzenia
Uczniowie kl. 6 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej - "Tradycje Bo¿ego Narodzenia dawniej i dzi¶". Poznali symbolikê ozdób choinkowych. Dowiedzieli siê m.in. czym jest pod³a¼niczek i dlaczego pozostawiamy przy stole wigilijnym puste nakrycie, a pod obrusem umieszczamy sianko.

Poniewa¿ byli¶my grzeczni ca³y rok, 6 grudnia najm³odszych odwiedzi³ ¦wiêty Miko³aj z prezentami, za¶ uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce miko³ajkowej do Lublina. W programie wyjazdu by³o wiele atrakcji, m.in: spektakl "Nie taki Straszny Dwór", Regionalne Muzeum Cebularzy, centrum rozrywki "Mania Skakania".
Kochamy zwierzaki
Uczniowie naszej szko³y organizuj± w ramach dzia³añ Samorz±du Uczniowskiego zbiórkê na leczenie dwóch suczek, Zory i Doris, znalezionych na trasie Miko³ajówka - Chru¶lanki J. Cieszy nas, ¿e m³odzi ludzie s± wra¿liwi na krzywdê naszych "braci mniejszych" i potrafi± przekazaæ swoje oszczêdno¶ci w s³usznej sprawie. Jeste¶my dumni z naszych wychowanków.
Weso³ych ¦wi±t
¦wiêto Niepodleg³o¶ci
Dnia 9 listopada w naszej szkole uroczy¶cie ¶wiêtowali¶my 104. rocznicê odzyskania przez Polskê niepodleg³o¶ci. Z tej okazji odby³a siê uroczysta akademia, pod kierunkiem pani Beaty Michalec. Dziêki inscenizacji m³odsi koledzy i kole¿anki mogli siê dowiedzieæ dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najwa¿niejszych dat w kalendarzu. Jest to dzieñ radosny, w którym obchodzone jest Narodowe ¦wiêto Niepodleg³o¶ci. Uczestnicz±c w akademii, oddali¶my szacunek wszystkim Polakom, którzy nie szczêdzili Ojczy¼nie tego, co dla ludzi najcenniejsze - w³asnego ¿ycia.

Piosenki: Link1, Link2, Link3

Zdjêcia w fotogalerii
Wycieczka do Zakopanego
Wycieczki szkolne to czas ulubiony przez uczniów. W dniach 29 – 30 wrze¶nia 2022 r. wspólnie z rówie¶nikami ze Szko³y Podstawowej w Starych Boiskach uczestniczyli¶my w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Tatry.
Po przyje¼dzie spotkali¶my siê z naszym przewodnikiem, z którym udali¶my siê na szlak. Pod±¿yli¶my przez Dolinê Str±¿ysk± do wodospadu Siklawica. Widok by³ niesamowity, a¿ zapiera³o dech. Tego dnia widzieli¶my równie¿ wiele wa¿nych miejsc w Zakopanem. Odpoczêli¶my podczas zwiedzania Sanktuarium Matki Bo¿ej Fatimskiej na Krzeptówkach. Chwila wyciszenia by³a nam potrzebna przed intensywn± integracj± w pensjonacie.
Drugi dzieñ przywita³ nas ulewnym deszczem. Udali¶my siê na piesz± wêdrówkê do Doliny Ko¶cieliskiej. Urzek³y nas barwne opowie¶ci naszego przewodnika oraz piêkna gra na ró¿nych instrumentach muzycznych. Przed odjazdem musia³ byæ czas na zakup pami±tek i spacer po Krupówkach.
Zmêczeni przywie¼li¶my do domu niezapomniane wspomnienia.

Twoja mLegitymacja
Link do link do samodzielnego zrobienia zdjêcia do mlegitymacji

Strona 2 z 28 < 1 2 3 4 5 > >>