Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Listopad 22 2018 11:56:29
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Artykuły
Ogłoszenia
Droga do szkolnego sukcesu
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Dla Rodziców
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Najnowszy Użytkownik: Mikela
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
Opowieść o Lwie, Czarownicy i starej szafie...
Przed Wielkanocą uczniowie klas IV - VII wybrali się do CKiP w Kraśniku na musical dydaktyczny pt.„Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie” w reżyserii Jakuba Kasprzaka.
Klimatyczny nastrój, niezwykła sceneria, świetna gra aktorska, ale przede wszystkim wspaniały wokal na żywo sprawił, że widzowie przenieśli się w cudowny świat fantazji, w którym dobro zmagało się ze swoim odwiecznym wrogiem - złem. Niewątpliwym atutem musicalu były wartka fabuła i zaskakujące zwroty akcji.
Uczniowie po raz kolejny (tę zimową opowieść mieli okazję poznać podczas omawiania lektury C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii”) mogli przekonać się, że w życiu liczy się prawdziwa przyjaźń, która jest w stanie pokonać największe przeciwności losu; człowiek, który ma u swego boku bratnią duszę, jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych.
Jestem pewna, że przesłanie to pozostanie na długo w sercach i umysłach naszych uczniów. /J.C./

Teatrzyk kukiełkowy
23 lutego mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły teatrzyk kukiełkowy, który zaprezentował nam inscenizację pt. „Kocmołuszek”.
Tytułowy bohater władał Brudolandią - krainą, w której nikt nie przestrzegał higieny osobistej i w której panował wszechobecny brud i mikroby. Wyznawał on dwie zasady: „Częste mycie skraca życie” oraz „Kto uszy myje, ten nie wyżyje”. Wybawieniem dla mieszkańców okazały się mydło i pasta, które sprowadzono z sąsiedniego królestwa. Śnieżka, która twierdziła, że „często używa mydła i wody, bo są dobre dla urody”, przegoniła próchnicę i uratowała królestwo.
Inscenizacja wywołała ogromne poruszenie wśród publiczności, która żywiołowo reagowała na wydarzenia rozgrywające się na scenie. Jeszcze długo po zakończeniu widowiska rozlegał się gromki aplauz widzów. /J.C./
Dzień Babci i Dziadka
Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka odbyły się 22 lutego. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla zacnych gości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dzieci pod okiem swoich opiekunów przygotowały piękną oprawę, właściwą do rangi tego święta w postaci wystawienia na scenie programu słowno-muzycznego, w którym znalazły się piosenki, wiersze oraz scenki humorystyczne z życia. Wnuki mogły w ten sposób wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność, swoją miłość za codzienny trud włożony w ich wychowanie. Uśmiech na twarzach zaproszonych gości, gorące oklaski, słowa uznania i podziękowania za wspaniałą uroczystość są największą nagrodą dla wykonawców. Do miłego spotkania za rok! /DD/
Zdjęcia w fotogalerii
Konkurs walentynkowy
14 lutego został rozstrzygnięty zorganizowany przez SU konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową.

Zdjęcia w fotogalerii
Zabawa choinkowa
27 stycznia balowaliśmy przy skocznych rytmach podczas zabawy choinkowej. Niewielka liczba uczestników (znaczna absencja spowodowana chorobą) nie stanowiła przeszkody, by przybyli mogli świetnie się bawić. Podczas kilkugodzinnej imprezy uczniowie zapamiętali się w szalonym tańcu i wesołych zabawach sprawdzających różnorodne umiejętności, m.in. sprawność fizyczną, spostrzegawczość, zdolności wokalne czy taneczne. Nie zabrakło także ulubionych przysmaków, które przygotowali, zresztą jak co roku, troskliwi rodzice.
Myślę, że radość goszcząca na twarzach uczestników rozrywki, widoczna na załączonych zdjęciach, potwierdzi zasadę, że nie pełen parkiet miłośników tańca, lecz chęć do zabawy jest najważniejsza. /J.C./

Zdjęcia w fotogalerii
Wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie
26 stycznia uczniowie klasy 4 -7 wraz z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Starych Boiskach udali się do Teatru Muzycznego w Lublinie na musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza" na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery.
Kolejnym miejscem, które odwiedzili i gdzie aktywnie spędzili dwie godziny, był park trampolin „Mania skakania”. Dzieci, po rozgrzewce świetnie bawiły się zjeżdżając na linie, skacząc na trampolinach, bawiąc się w basenach z kulkami i piankami. Po wzmożonej aktywności fizycznej trzeba było się posilić. Niezawodna okazała się restauracja McDonald’s. Wycieczka była doskonałą lekcją kultury, wychowania fizycznego, jak i wspaniałym spotkaniem integracyjnym na rozpoczęcie ferii./DD/
Zdjęcia w fotogalerii
Koncert kolęd i pastorałek
18 stycznia odbył się I Szkolny konkurs kolęd i pastorałek przygotowany przez p. Annę Mikos. Usłyszeliśmy piękne utwory w wykonaniu: Sandry Kozioł z kl. I, Sylwii Ciempiel, Amelii Judy, Amandy Kniei z kl. IV, Natalii Hołody, Zuzanny Prokopiak, Wiktorii Sukiennik, Weroniki Zuber z kl. V i Kacpra Niewiadomskiego z kl. VII.
Na wyróżnienie zasłużyły zastępujące osoby:
w kategorii solistka: I miejsce - Zuzanna Prokopiak, II miejsce - Sylwia Ciempiel,
w kategorii zespół: III miejsce - Amelia Juda i Amanda Knieja.
Gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!/DD/
Spotkanie opłatkowe
W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło nas spotkanie opłatkowe, które uświetnił występ szkolnych aktorów.Tematyka inscenizacji poruszająca problemy nurtujące dzisiejsze społeczeństwo, tj. materializm, zakupoholizm sprawiła, że serce niejednego widza zadrżało. Każdy z nas przypomniał sobie, jakie wartości są ważne nie tylko w czasie świąt, ale również w codziennym życiu : rodzina, tradycja, miłość.
„Główną wartością w życiu nie jest to, co dostajesz. Główną wartością w życiu jest to, kim się stajesz”.(Jim Rohn)/J.C./

Zdjęcia w fotogalerii
Mikołaj w przedszkolu
6 grudnia zawitał do nas niecodzienny gość - święty Mikołaj.
Zdjęcia w fotogalerii
Andrzejki
"Czary, mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie..."
W środę 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę z okazji św. Andrzeja dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu korytarz zamienił się w "salę wróżb", a dziewczęta z klasy piątej, szóstej i siódmej przeobraziły się we wróżki. Każdy z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał przepowiedni w ciasteczku. Po wróżbach był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło./DD/
Zdjęcia w fotogalerii
Pasowanie na pierwszaka

Zdjęcia w fotogalerii
Strona 2 z 18 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

BIP

NGO'

Flop'

NGO'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ksia23
14/01/2017 02:34
jak ktoś rozlicza PIT, to przekażcie [url=http://inik.pl/]1% podatku[/url] mojemu koledze

imienin
14/10/2016 01:15
Dzień chłopaka przeleciał smiley

gumisie135
27/03/2013 16:47
firmy.poznan24h.pl- warto zajrzeć!smiley