Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Wrzesień 25 2022 02:58:29
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Ogłoszenia
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Dla Rodziców

BIP
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
Mikołajkowa wycieczka do Kraśnika
6 grudnia 2019 r. grupa przedszkolaków oraz uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wybrali się na wycieczkę szkolną do Kraśnika Fabrycznego. Głównymi celami wycieczki były: integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i środku transportu.
Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w kinie „Metalowiec”. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Kraina Lodu 2”. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali kolejne losy głównych bohaterek: Anny i Elzy oraz sympatycznego bałwanka Olafa. Niesamowity film swoją akcją i fabułą przeniósł dzieci w niezwykłą i niebezpieczną podróż z niezwykłymi miejscami. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w pizzerii „Golińska”. Uczniowie po zjedzeniu pizzy udali się do studia fotograficznego „Foto Media” na spotkanie ze Świętym Mikołajem i zrobienie z nim zarówno zdjęć indywidualnych jak i zdjęć klasowych z wychowawcą.
Wycieczka dostarczyła uczniom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Dzieci były zachwycone. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły. /A.U.-W./
"Polacy - Rodakom"
W dniach 28.10.2019 r. – 4.12.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich prowadzona była akcja charytatywna Polacy – Rodakom. Koordynatorkami akcji były Pani Anna Utnik – Wojtaszek oraz Pani Joanna Ciempiel. Głównymi celami tej inicjatywy było przede wszystkim uwrażliwienie całej społeczności szkolnej na potrzeby innych osób, a także zbieranie produktów żywnościowych i rzeczy edukacyjnych, które wykorzystane zostaną do tworzenia paczek świąteczno – noworocznych dla Polaków na Ukrainie i Białorusi.
Podsumowując, społeczność szkolna była bardzo zaangażowana w akcję. Uczniowie chętnie przynosili żywność, książki oraz maskotki. Zebrano bardzo dużo rzeczy, dnia 8.12.2019 r. artykuły zostały zabrane przez upoważnioną osobę do głównego punktu zbiórki tj. do Biura Obsługi Ruchu Turystycznego „Dukat” Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości” w Puławach.
Za wszystkie przyniesione dary dziękujemy. Samorząd Uczniowski
Ślubowanie pierwszaków
22 XI 2019 r. uczniowie klasy pierwszej oficjalnie zostali włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślankach Józefowskich.
Odświętnie ubrani uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne oraz językowe. Przed widownią zdali również egzamin z wiedzy o ojczyźnie, ruchu drogowym i grzeczności. Pokazali, jak pięknie potrafią liczyć i układać wyrazy z sylab, za co otrzymali brawa. Doniosłym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Następnie dyrektor pani Grażyna Prokopiak dokonała pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślankach J., zaś wychowawczyni Joanna Rozmus wręczyła dzieciom dyplomy. Aby zapamiętać te niezwykłe chwile, wszyscy uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia, po czym udali się na słodki poczęstunek. Drodzy Pierwszoklasiści! Życzę Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości. Rodzicom dziękuję za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości oraz gratuluję tak wspaniałych pociech. (J.R.)
Zdjęcia w fotogalerii
Wycieczka szkolna do Nowej Dęby i Sandomierza
15.11.2019 r. grupa przedszkolaków i uczniów klas I – V wraz z nauczycielami wybrała się na wycieczkę szkolną do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie i do Zbrojowni Rycerskiej Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie fabryki, zapoznanie się z procesem wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych oraz zwiedzenie zbrojowni.
Będąc z Nowej Dębie, pierwszym, a zarazem najatrakcyjniejszym punktem wycieczki był udział w warsztatach, podczas których dzieci ozdabiały szklaną bombkę według własnych pomysłów. Kolejnym punktem był pokaz rozgrzewania szkła, wydmuchiwania baniek, posrebrzania i suszenia. Później dzieci udały się do dekoratorni – specjalnej pracowni, gdzie bombki były przycinane, kapslowane, malowane i ozdabiane. Następnie, pod opieką nauczycieli oraz Pani Przewodnik dzieci miały możliwość oglądania stanowisk z choinkami i bombkami z różnych części świata i z różnych epok. Po zwiedzaniu fabryki, dzieci wraz z nauczycielami udały się do miejsca, gdzie można kupić pamiątkowe bombki.
W drodze powrotnej udano się do Sandomierza, aby zwiedzić Zbrojownię. Rycerz Łukasz z dużą dozą humoru opowiadał dzieciom o zbrojowni oraz o rycerstwie. Co więcej, była możliwość obejrzenia zbroi z różnych epok oraz sprzętu rycerskiego (hełmy, kolczugi, kusze, łuki). Wszyscy uczestnicy porobili pamiątkowe zdjęcia, pokupowali pamiątki. Z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni. /A.U.-W./
Zdjęcia w fotogalerii
Święto Niepodległości
13.11.2019 r. w Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich obchodzono sto pierwszą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem tej uroczystości było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, kształcenie szacunku do symboli narodowych, uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznych.
Uroczystość rozpoczęła się od uroczystego apelu, dalsza część obchodów była przeznaczona na program artystyczny, który został przygotowany przez uczniów klasy II, III, VII i VIII pod kierunkiem Pani Beaty Michalec i Pani Anny Utnik – Wojtaszek. Uczniowie oprócz przedstawienia prezentowali również wiersze o tematyce patriotycznej oraz pieśni takie jak "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz" Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna". Następnie uczennica klasy VII przybliżyła sytuację Polski śpiewając piosenkę Co to jest niepodległość. Podczas występu została wyświetlona prezentacja multimedialna. Następnym punktem było uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. Ostatnim punktem uroczystości był biało – czerwony poczęstunek. Młodzież reprezentująca Samorząd Uczniowski przygotowała biało – czerwone koreczki i kanapki dla uczniów oraz nauczycieli. /A.U.-W./
Zdjęcia w fotogalerii
Cała gmina czyta dzieciom
Dnia 24 października 2019 roku odbyła się wycieczka szkolna do Józefowa nad Wisłą, w której brali udział uczniowie klasy II, III i VII z naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły w Starych Boiskach.
Uczniowie wraz z opiekunem p. Anną Utnik – Wojtaszek wzięli udział w Imprezjadzie czytelniczej pt. „Cała Gmina czyta dzieciom”, której głównym hasłem było: „Nigdy więcej wojny” zorganizowanej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczestników przez Burmistrza Józefowa nad Wisłą p. Grzegorza Kapicę oraz Dyrektora Gminnego Centrum Kultury p. Justynę Michalec. Kolejnym punktem było nagrodzenie czytelników roku szkolnego 2018/2019. Najlepszym czytelnikiem roku wśród klas I - III została Sandra Kozioł (kl.III), natomiast czytelnikiem roku wśród klas IV - VIII okazała się Wiktoria Sukiennik (kl.VII). W czasie imprezy uczniowie wraz z opiekunami brali udział w konkursach i zabawach związanych z historią II wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły prezentowali swój pomysł i zdolności aktorskie, biorąc udział w konkursie na najlepszego sobowtóra bohatera literackiego. Sukcesem było zdobycie przez naszą szkołę I miejsca. Warto dodać, iż pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników otrzymała Paula Sukiennik przebierając się za księżniczkę Dżastinę, wyróżniona została również Julia Majcher, przebierając się za Pippi Langstrumpf. Ostatnim punktem był spektakl teatralny pt. „Wojna w oczach dziecka...” przygotowany przez p. Dorotę Bis. Uczniowie mieli możliwość także obejrzenia wystawy prac plastycznych pt: „Nigdy więcej wojny” oraz „Historia II wojny światowej”.
Wycieczka była bardzo udana. Gratulujemy osiągniętych sukcesów i czekamy na następne... /A.U.-W./
Zdjęcia w fotogalerii
Lekcja historii
22.10.19 w naszej szkole odbył się pokaz historyczny. Około godziny 12.00 przyjechali do nas rekonstruktorzy historyczni, aby opowiedzieć nam o wydarzeniach II wojny światowej, o tym, jakiej broni podczas niej używano. Przedstawiciele grupy artystycznej podzielili się rolami, jeden z nich opowiadał, a drugi - pokazywał broń, hełmy i inne elementy wyposażenia wojskowego. Prowadzący często zapraszał do pomocy osoby z widowni, co dało wiele powodów do śmiechu. Kiedy wybrali mnie i moich znajomych, byliśmy bardzo zaskoczeni. Ucieszyło nas to, ale też wprawiło w lekkie zakłopotanie, bo nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Przez krótki czas tworzyliśmy oddział wojskowy. Wykonywaliśmy takie ćwiczenia jak przysiady, pompki, a także uczyliśmy się stawać w równej linii. Przez nasze ćwiczenia widownia wraz z nami śmiała się, gdyż robiliśmy to dość nieudolnie. Po skończonym pokazie mogliśmy obejrzeć repliki broni. Wszystkim ten pokaz spodobał się. Myślę, że oprócz spędzonego miło czasu wzbogaciliśmy też swoją wiedzę historyczną. /Zuzanna Prokopiak, kl. VII/
Zdjęcia w fotogalerii
Wyjazd na spektakl "Zemsta"
21 października 2019 roku odbyła się wycieczka, w której brały udział klasy 6-8 z naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły w Starych Boiskach. Pojechaliśmy do CKiP w Kraśniku na inscenizację ,,Zemsty" Aleksandra Fredry. Spektakl opowiadał o dwóch mężczyznach, czyli o podstępnym Rejencie Milczku i wybuchowym Cześniku Raptusiewiczu, którzy kłócili się o podział zamku. Moim zdaniem najzabawniejszym bohaterem był Papkin – hulaka i samochwała.
Po zakończonej inscenizacji poszliśmy do pizzerii ,,Golińska" , w której każdy zamówił sobie pizzę. Gdy wszyscy zjedli swój posiłek, przeszliśmy się na stadion. Znajdował się tam też plac zabaw, na którym każdy się dobrze bawił. Po skończonej zabawie wróciliśmy busem do szkoły. Uważam, że ten wyjazd był udany, dostarczył nam wielu miłych wrażeń i pogłębił naszą wiedzę z literatury. Myślę, że wszyscy uczniowie czekają na podobną wycieczkę. /Natalia Hołody, kl. VII/

Dzień Edukacji Narodowej
16 października 2019 r. uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem pani J. Ciempiel i D. Dąbek przygotowali humorystyczną inscenizację na podstawie „Dziadów cz. II” A. Mickiewicza.
W romantycznej i tajemniczej scenerii mieliśmy okazję wziąć udział w obrzędzie przywoływania przez Guślarza dusz uczniów, sprawiających różne problemy: lenia, łobuza, oraz pyszną trzpiotkę. Każdy mógł wśród nich rozpoznać swoje wady i wyciągnąć nauki. Pomimo żartobliwego charakteru sztuka niosła ważne przesłanie zawarte w słowach „Kto nie był miłym dla ludzi, ten przyjaciół nie znajdzie od razu”.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością pani dyrektor, Grażyna Prokopiak, przedstawiciel Gminy Józefów nad Wisłą, pan Andrzej Zarębki, prezes naszego Stowarzyszenia, pani Aneta Prokopiak, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Aneta Żelazna oraz emerytowani nauczyciele. /DD/
Zdjęcia w fotogalerii

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
Zdjęcia w fotogalerii
Pokazy z fizyki
Zdjęcia w fotogalerii
Strona 6 z 26 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>