Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Październik 25 2021 21:14:47
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Ogłoszenia
Droga do szkolnego sukcesu
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Ochrona danych osobowych

Dla Rodziców
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 44
Najnowszy Użytkownik: CzesioJ
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"
Publiczna Szkoła Podstawowa w Chruślankach Józefowskich dnia 16 maja 2019r. wzięła udział po raz pierwszy w Akcji społeczno – edukacyjnej "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin".
Głównym celem akcji było upamiętnienie 76. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Koordynatorkami akcji były p. Anna Utnik – Wojtaszek – nauczyciel języka angielskiego i p. Beata Michalec – nauczyciel historii.
Zaczęła się ona od wypożyczenia książek dotyczących historii getta i holokaustu w celu przygotowania wystawy książkowej w szkole. 6 maja 2019r. przygotowana została wystawa fotografii z roku 1940 – 1943r. przedstawiająca sytuację przed wybuchem jak i dzień powstania w getcie warszawskim. 16 maja 2019r. reprezentanci Samorządu Uczniowskiego przypinali Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom kotyliony – żonkile, główny symbol pamięci o powstaniu. Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie historii powstania przez nauczyciela historii. Po uporządkowaniu wiedzy była krótka prezentacja pt. „Getto warszawskie”, a po niej obejrzenie filmu pt. ”Nie było żadnej nadziei”. Na koniec uczniowie zostali poproszeni o stworzenie własnego projektu pomnika upamiętniającego powstanie w getcie warszawskim. Po wykonanym zadaniu zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia, podziękowano wszystkim zebranym za udział w uroczystości i uczniowie zostali poczęstowani ciasteczkami „żonkilkami”.
Akcja Żonkile zorganizowana w naszej placówce przypomniała i upamiętniła z godnością wszystkie te osoby, które doszczętnie walczyły i zginęły podczas powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zdobyli lub poszerzyli wiedzę na temat innych zagadnień dotyczących powstania oraz wykazali duże zadowolenie z organizacji uroczystości. /A.U.-W./
Obchody Święta Konstytucji

Zdjęcia w fotogalerii
Podwójny sukces!
9 maja siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w 38. Małym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą. W zmaganiach konkurowało łącznie 47 młodych recytatorów z czterech szkół z terenu gminy.
Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą placówkę oświatową, wykazując się umiejętnościami recytatorskimi, świetnym opanowaniem tekstów poetyckich i prozatorskich oraz taktem i kulturą osobistą. Szczególnym talentem popisały się dwie uczennice, Zuzanna Prokopiak / kl.VI / i Sandra Kozioł / kl.II /, które wywalczyły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Na wyróżnienie zasłużyła także Anna Kamela – uczennica kl. VI.
Gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej, gdyż wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia./J.C./
Spotkanie czytelnicze z autorem Jackiem Łapińskim
28 marca gościliśmy w naszej szkole pana Jacka Łapińskiego - autora książki „Jak być lepszym” , który przybył na spotkanie zorganizowane przez bibliotekarkę miejscowej Filii Bibliotecznej, panią J. Ciempiel. Celem tego spotkania było zachęcenie młodzieży do czytania, rozwijania pasji i podejmowania świadomych decyzji, zaś motto, które mu przyświecało, brzmiało: „Inspirowanie od dobrego do lepszego”.
Pan J. Łapiński w czasie wykładu rozważał odwieczny problem nurtujący społeczeństwo, czyli „Jak osiągnąć mistrzostwo osobiste – pasja na dobrej drodze do celu?”. Uczniowie klas IV-VI z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi oratora, niejednokrotnie osobiście angażując się w pogadankę, do czego zachęcały trafnie dobrane rekwizyty przygotowane przez prowadzącego. Mówca starał się wpłynąć na pozytywne myślenie młodych ludzi, uhierarchizować ich system wartości. Rozmawiał z nimi na temat świadomości i odpowiedzialności, szacunku i pasji.
Mamy nadzieję, że Pan Jacek zachęcił naszą młodzież do pracy nad własnym rozwojem. Pozytywne reakcje uczestników spotkania utwierdziły nas w tym przekonaniu./ J.C./
Zdjęcia w fotogalerii
"Co w trawie piszczy?"
Dnia 1.04.2019 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły (oddział przedszkolny i klasy I – II) wybrali się do CKiP w Kraśniku na spektakl pt. „Co w trawie piszczy?” przygotowany przez Teatr Muzyczny „Forte” z Wrocławia. Uczniowie z niezwykłym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Pogoda sprzyjała więc po spektaklu świetnie bawili się na placu zabaw przy stadionie MOSiR. Na zakończenie wycieczki w miłej atmosferze dzieci zjadły pyszną pizzę w restauracji „Music Cafe w Kraśniku. Wyjazd wzbudził w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły dobre humory uczestników i wiele pozytywnych komentarzy po wycieczce. /A.P/
Zdjęcia w fotogalerii
Spotkanie z "Panem Tadeuszem"
21 marca 2019 r. uczniowie klas V- VIII naszej szkoły wraz z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślinie uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina.
Głównym punktem programu było widowisko muzyczne „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza w wydaniu Beskidzkiej Agencji Artystycznej. Nie było to dosłowne odtworzenie historii, jednak fragmenty tekstu recytowane przez aktorów i dokładne wyjaśnienie fabuły pozwoliło nam na lepsze zrozumienie twórczości Mickiewicza. W czasie trwania spektaklu duży nacisk położono na muzykę z gatunku rap reggae, która była dostosowana do potrzeb młodzieży. Spektakl był żywy i interakcyjny. W czasie jego trwania nie brakowało działań, mających na celu zaktywizowanie młodej publiczności.
Kolejnym punktem naszej wyprawy była wizyta w „Strefie Wysokich Lotów”, czyli parku trampolin, gdzie pod czujnym okiem trenera, próbowaliśmy swoich sił, skacząc, robiąc gwiazdy, salta i inne akrobacje.
Po dwóch godzinach intensywnej zabawy, udaliśmy się do McDonalds’a w celu uzupełnienia spalonych kalorii. Droga powrotna upłynęła nam bardzo szybko, w autobusie słuchaliśmy naszych ulubionych piosenek i prowadziliśmy ożywione dialogi.
Wycieczka wszystkim się podobała, a ja i moi przyjaciele bawiliśmy się świetnie. /A. Kamela – ucz. kl. VI/
Zdjęcia w fotogalerii
Akcje charytatywne
W Publicznej Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019r. odbyła się zbiórka monet o nominałach od 1gr do 5zł w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W akcji tej uczestniczyły klasy IV – VII. Ogółem podczas XIX akcji „Góra Grosza” zebrano 154,54 zł. Uczniowie wykazali bardzo duże zaangażowanie w prowadzoną akcję, co więcej, udział w zbiórce pomógł uświadomić uczniom to, że oddając drobne monety, możemy pomóc zrealizować przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji.
Od 27.10.2018r. Do 12.12.2018r. prowadzona była akcja charytatywna „Paczka dla dzieciaczka”. Pomysłodawczynią zbiórki była mgr Anna Utnik – Wojtaszek. Udział w akcji wzięli uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Głównym celem tej inicjatywy było zebranie produktów zarówno żywnościowych, higienicznych jak i edukacyjnych dla niemowląt, dzieci i młodzieży z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Podsumowując, zbiórka była przeprowadzona pomyślnie, dużo zebrano produktów żywnościowych i artykułów higienicznych potrzebnych do pielęgnacji małych dzieci. Uczniowie biorąc udział w takim przedsięwzięciu, uwrażliwiają się na potrzeby innych, a przede wszystkim uczą się empatii. Trzeba pamiętać o tym, że pomagając innym pomagamy sobie. /A.U.-W./
Na targach edukacyjnych
Zdjęcia w fotogalerii
"Fizyka wszędzie styka"
Zdjęcia w fotogalerii
Jasełka
Zdjęcia w fotogalerii
Dzień Babci i Dziadka
Zabawa karnawałowa połączona z obchodami Dnia Babci i Dziadka okazała się świetnym pomysłem. Impreza odbyła się w sobotę, 9 lutego 2019, tuż przed feriami. Głównymi gośćmi imprezy były oczywiście babcie oraz dziadkowie. To właśnie z myślą o nich uczniowie przygotowali występ artystyczny, na który złożyło się wiele radosnych piosenek, zaaranżowanych z humorem scenek oraz recytacja wierszy. Najwięcej przyjemności oczywiście sprawił dziadkom występ ich wnucząt. Ze wzruszenia niejednej babci zakręciła się łezka w oku. Po części artystycznej wnuczęta i dziadkowie mogli sobie zrobić pamiątkową fotografię ze szkolnymi maskotkami. Dzieci miały wspaniałą zabawę, do której przyłączyli się również dziadkowie. Przy skocznej muzyce czas mijał przyjemnie i szybko. Po tańcach trzeba było uzupełnić kalorie. Dlatego miłym akcentem na koniec uroczystości był poczęstunek przygotowany przez mamy. /DD/
Strona 6 z 25 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

BIP

NGO'

Flop'

NGO'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ksia23
14/01/2017 02:34
jak ktoś rozlicza PIT, to przekażcie [url=http://inik.pl/]1% podatku[/url] mojemu koledze

imienin
14/10/2016 01:15
Dzień chłopaka przeleciał smiley

gumisie135
27/03/2013 16:47
firmy.poznan24h.pl- warto zajrzeć!smiley