Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Czerwiec 22 2021 13:28:21
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Ogłoszenia
Droga do szkolnego sukcesu
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Ochrona danych osobowych

Dla Rodziców
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 43
Najnowszy Użytkownik: Malgorzata87
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
Święto Niepodległości
13.11.2019 r. w Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich obchodzono sto pierwszą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem tej uroczystości było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, kształcenie szacunku do symboli narodowych, uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznych.
Uroczystość rozpoczęła się od uroczystego apelu, dalsza część obchodów była przeznaczona na program artystyczny, który został przygotowany przez uczniów klasy II, III, VII i VIII pod kierunkiem Pani Beaty Michalec i Pani Anny Utnik – Wojtaszek. Uczniowie oprócz przedstawienia prezentowali również wiersze o tematyce patriotycznej oraz pieśni takie jak "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz" Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna". Następnie uczennica klasy VII przybliżyła sytuację Polski śpiewając piosenkę Co to jest niepodległość. Podczas występu została wyświetlona prezentacja multimedialna. Następnym punktem było uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. Ostatnim punktem uroczystości był biało – czerwony poczęstunek. Młodzież reprezentująca Samorząd Uczniowski przygotowała biało – czerwone koreczki i kanapki dla uczniów oraz nauczycieli. /A.U.-W./
Zdjęcia w fotogalerii
Cała gmina czyta dzieciom
Dnia 24 października 2019 roku odbyła się wycieczka szkolna do Józefowa nad Wisłą, w której brali udział uczniowie klasy II, III i VII z naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły w Starych Boiskach.
Uczniowie wraz z opiekunem p. Anną Utnik – Wojtaszek wzięli udział w Imprezjadzie czytelniczej pt. „Cała Gmina czyta dzieciom”, której głównym hasłem było: „Nigdy więcej wojny” zorganizowanej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczestników przez Burmistrza Józefowa nad Wisłą p. Grzegorza Kapicę oraz Dyrektora Gminnego Centrum Kultury p. Justynę Michalec. Kolejnym punktem było nagrodzenie czytelników roku szkolnego 2018/2019. Najlepszym czytelnikiem roku wśród klas I - III została Sandra Kozioł (kl.III), natomiast czytelnikiem roku wśród klas IV - VIII okazała się Wiktoria Sukiennik (kl.VII). W czasie imprezy uczniowie wraz z opiekunami brali udział w konkursach i zabawach związanych z historią II wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły prezentowali swój pomysł i zdolności aktorskie, biorąc udział w konkursie na najlepszego sobowtóra bohatera literackiego. Sukcesem było zdobycie przez naszą szkołę I miejsca. Warto dodać, iż pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników otrzymała Paula Sukiennik przebierając się za księżniczkę Dżastinę, wyróżniona została również Julia Majcher, przebierając się za Pippi Langstrumpf. Ostatnim punktem był spektakl teatralny pt. „Wojna w oczach dziecka...” przygotowany przez p. Dorotę Bis. Uczniowie mieli możliwość także obejrzenia wystawy prac plastycznych pt: „Nigdy więcej wojny” oraz „Historia II wojny światowej”.
Wycieczka była bardzo udana. Gratulujemy osiągniętych sukcesów i czekamy na następne... /A.U.-W./
Zdjęcia w fotogalerii
Lekcja historii
22.10.19 w naszej szkole odbył się pokaz historyczny. Około godziny 12.00 przyjechali do nas rekonstruktorzy historyczni, aby opowiedzieć nam o wydarzeniach II wojny światowej, o tym, jakiej broni podczas niej używano. Przedstawiciele grupy artystycznej podzielili się rolami, jeden z nich opowiadał, a drugi - pokazywał broń, hełmy i inne elementy wyposażenia wojskowego. Prowadzący często zapraszał do pomocy osoby z widowni, co dało wiele powodów do śmiechu. Kiedy wybrali mnie i moich znajomych, byliśmy bardzo zaskoczeni. Ucieszyło nas to, ale też wprawiło w lekkie zakłopotanie, bo nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Przez krótki czas tworzyliśmy oddział wojskowy. Wykonywaliśmy takie ćwiczenia jak przysiady, pompki, a także uczyliśmy się stawać w równej linii. Przez nasze ćwiczenia widownia wraz z nami śmiała się, gdyż robiliśmy to dość nieudolnie. Po skończonym pokazie mogliśmy obejrzeć repliki broni. Wszystkim ten pokaz spodobał się. Myślę, że oprócz spędzonego miło czasu wzbogaciliśmy też swoją wiedzę historyczną. /Zuzanna Prokopiak, kl. VII/
Zdjęcia w fotogalerii
Wyjazd na spektakl "Zemsta"
21 października 2019 roku odbyła się wycieczka, w której brały udział klasy 6-8 z naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły w Starych Boiskach. Pojechaliśmy do CKiP w Kraśniku na inscenizację ,,Zemsty" Aleksandra Fredry. Spektakl opowiadał o dwóch mężczyznach, czyli o podstępnym Rejencie Milczku i wybuchowym Cześniku Raptusiewiczu, którzy kłócili się o podział zamku. Moim zdaniem najzabawniejszym bohaterem był Papkin – hulaka i samochwała.
Po zakończonej inscenizacji poszliśmy do pizzerii ,,Golińska" , w której każdy zamówił sobie pizzę. Gdy wszyscy zjedli swój posiłek, przeszliśmy się na stadion. Znajdował się tam też plac zabaw, na którym każdy się dobrze bawił. Po skończonej zabawie wróciliśmy busem do szkoły. Uważam, że ten wyjazd był udany, dostarczył nam wielu miłych wrażeń i pogłębił naszą wiedzę z literatury. Myślę, że wszyscy uczniowie czekają na podobną wycieczkę. /Natalia Hołody, kl. VII/

Dzień Edukacji Narodowej
16 października 2019 r. uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem pani J. Ciempiel i D. Dąbek przygotowali humorystyczną inscenizację na podstawie „Dziadów cz. II” A. Mickiewicza.
W romantycznej i tajemniczej scenerii mieliśmy okazję wziąć udział w obrzędzie przywoływania przez Guślarza dusz uczniów, sprawiających różne problemy: lenia, łobuza, oraz pyszną trzpiotkę. Każdy mógł wśród nich rozpoznać swoje wady i wyciągnąć nauki. Pomimo żartobliwego charakteru sztuka niosła ważne przesłanie zawarte w słowach „Kto nie był miłym dla ludzi, ten przyjaciół nie znajdzie od razu”.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością pani dyrektor, Grażyna Prokopiak, przedstawiciel Gminy Józefów nad Wisłą, pan Andrzej Zarębki, prezes naszego Stowarzyszenia, pani Aneta Prokopiak, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Aneta Żelazna oraz emerytowani nauczyciele. /DD/
Zdjęcia w fotogalerii

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
Zdjęcia w fotogalerii
Pokazy z fizyki
Zdjęcia w fotogalerii
Wybory do SU
Za nami demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto nasi reprezentanci w roku szk. 2019/20:
Amelia Siudym - przewodnicząca,
Sylwia Ciempiel - zastępca,
Anna Kamela - skarbnik.
Opiekunowie to p. Anna Utnik-Wojtaszek i p. Joanna Ciempiel. Gratulujemy wygranej w wyborach.
Rozpoczęcie roku szk. 2019/2020
Zdjęcia w fotogalerii
Okupacja niemiecka na naszych terenach rozpoczęła się 15 IX 1939r., kiedy do Bobów wjechał samochód niemiecki, a 17 IX – oddział kawalerii, będący oddziałem rozpoznawczym toczącego się najazdu niemieckiego.
Niemały wkład w walkę z najeźdźcą włożyli żołnierze września. Ponad stu mężczyzn z parafii Boby odbywało czynną służbę wojskową. Kilkunastu oddało życie na róznych frontach toczącej się wojny. Jedni na polach bitewnych Lubelszczyzny, inni daleko od kraju, aż pod Monte Cassino, jak Piotr Janecki z Chruślanek Józefowskich. Wielu dostało się do niewoli niemieckiej. Niektórzy, jak Leon Kułaga z Chruślanek Józefowskich, walczyli w składzie warszawskiej brygady pancerno-motorowej pod dowództwem pułkownika Roweckiego. Wielu zginęło bez wieści. Ci, którzy powrócili, stanęli do walki w partyzantce. Dla miejscowej ludności, podobnie jak w całym kraju, nastała długa i ciężka okupacja. Ginęli ludzie w więzieniach i obozach koncentracyjnych, w czasie różnych akcji przeprowadzanych przez żandarmerię niemiecką.

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej gościliśmy w szkole dwie Panie emerytki, byłe pracownice naszej placówki.
Pani Genowefa Wróbel w czasie wybuchu wojny miała 7 lat i mieszkała w niewielkiej miejscowości Zdziechowice koło Zaklikowa. Z tamtego okresu utkwił jej w pamięci przerażający widok rozstrzeliwanych na rynku rodzin żydowskich.
Pani Pelagia Śliwka, chociaż miała tylko 6 lat, pamięta ucieczki do „schronu” - piwniczki wykonanej przez swojego tatę (zachowała się do dziś). W roku 1939/40 rozpoczęła naukę w pierwszej klasie. Okres okupacji wpłynął ujemnie na szkolnictwo. Brak było książek, podręcznik do języka polskiego zastąpiono czasopismem „Ster”. Świadectwa wypisywano w języku polskim i niemieckim./G. I.-D/
-
Zakończenie roku szk. 2018/2019
Zdjęcia w fotogalerii
Wycieczka do Pragi
20 - 22 maja 2019r. odbyła się od dawna wyczekiwana wycieczka do Pragi, Skalnego Miasta i Błędnych Skałek.
Zdjęcia w fotogalerii
Strona 4 z 24 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

BIP

NGO'

Flop'

NGO'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ksia23
14/01/2017 02:34
jak ktoś rozlicza PIT, to przekażcie [url=http://inik.pl/]1% podatku[/url] mojemu koledze

imienin
14/10/2016 01:15
Dzień chłopaka przeleciał smiley

gumisie135
27/03/2013 16:47
firmy.poznan24h.pl- warto zajrzeć!smiley