Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Luty 26 2021 17:33:16
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Ogłoszenia
Droga do szkolnego sukcesu
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Ochrona danych osobowych

Dla Rodziców
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 40
Najnowszy Użytkownik: Zigi37
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
Dzień Edukacji Narodowej
16 października 2019 r. uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem pani J. Ciempiel i D. Dąbek przygotowali humorystyczną inscenizację na podstawie „Dziadów cz. II” A. Mickiewicza.
W romantycznej i tajemniczej scenerii mieliśmy okazję wziąć udział w obrzędzie przywoływania przez Guślarza dusz uczniów, sprawiających różne problemy: lenia, łobuza, oraz pyszną trzpiotkę. Każdy mógł wśród nich rozpoznać swoje wady i wyciągnąć nauki. Pomimo żartobliwego charakteru sztuka niosła ważne przesłanie zawarte w słowach „Kto nie był miłym dla ludzi, ten przyjaciół nie znajdzie od razu”.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością pani dyrektor, Grażyna Prokopiak, przedstawiciel Gminy Józefów nad Wisłą, pan Andrzej Zarębki, prezes naszego Stowarzyszenia, pani Aneta Prokopiak, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Aneta Żelazna oraz emerytowani nauczyciele. /DD/
Zdjęcia w fotogalerii

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
Zdjęcia w fotogalerii
Pokazy z fizyki
Zdjęcia w fotogalerii
Wybory do SU
Za nami demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto nasi reprezentanci w roku szk. 2019/20:
Amelia Siudym - przewodnicząca,
Sylwia Ciempiel - zastępca,
Anna Kamela - skarbnik.
Opiekunowie to p. Anna Utnik-Wojtaszek i p. Joanna Ciempiel. Gratulujemy wygranej w wyborach.
Rozpoczęcie roku szk. 2019/2020
Zdjęcia w fotogalerii
Okupacja niemiecka na naszych terenach rozpoczęła się 15 IX 1939r., kiedy do Bobów wjechał samochód niemiecki, a 17 IX – oddział kawalerii, będący oddziałem rozpoznawczym toczącego się najazdu niemieckiego.
Niemały wkład w walkę z najeźdźcą włożyli żołnierze września. Ponad stu mężczyzn z parafii Boby odbywało czynną służbę wojskową. Kilkunastu oddało życie na róznych frontach toczącej się wojny. Jedni na polach bitewnych Lubelszczyzny, inni daleko od kraju, aż pod Monte Cassino, jak Piotr Janecki z Chruślanek Józefowskich. Wielu dostało się do niewoli niemieckiej. Niektórzy, jak Leon Kułaga z Chruślanek Józefowskich, walczyli w składzie warszawskiej brygady pancerno-motorowej pod dowództwem pułkownika Roweckiego. Wielu zginęło bez wieści. Ci, którzy powrócili, stanęli do walki w partyzantce. Dla miejscowej ludności, podobnie jak w całym kraju, nastała długa i ciężka okupacja. Ginęli ludzie w więzieniach i obozach koncentracyjnych, w czasie różnych akcji przeprowadzanych przez żandarmerię niemiecką.

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej gościliśmy w szkole dwie Panie emerytki, byłe pracownice naszej placówki.
Pani Genowefa Wróbel w czasie wybuchu wojny miała 7 lat i mieszkała w niewielkiej miejscowości Zdziechowice koło Zaklikowa. Z tamtego okresu utkwił jej w pamięci przerażający widok rozstrzeliwanych na rynku rodzin żydowskich.
Pani Pelagia Śliwka, chociaż miała tylko 6 lat, pamięta ucieczki do „schronu” - piwniczki wykonanej przez swojego tatę (zachowała się do dziś). W roku 1939/40 rozpoczęła naukę w pierwszej klasie. Okres okupacji wpłynął ujemnie na szkolnictwo. Brak było książek, podręcznik do języka polskiego zastąpiono czasopismem „Ster”. Świadectwa wypisywano w języku polskim i niemieckim./G. I.-D/
-
Zakończenie roku szk. 2018/2019
Zdjęcia w fotogalerii
Wycieczka do Pragi
20 - 22 maja 2019r. odbyła się od dawna wyczekiwana wycieczka do Pragi, Skalnego Miasta i Błędnych Skałek.
Zdjęcia w fotogalerii
Międzygminny konkurs ortograficzny "Już piszę bez błędów!"
Zdjęcia w fotogalerii
Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"
Publiczna Szkoła Podstawowa w Chruślankach Józefowskich dnia 16 maja 2019r. wzięła udział po raz pierwszy w Akcji społeczno – edukacyjnej "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin".
Głównym celem akcji było upamiętnienie 76. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Koordynatorkami akcji były p. Anna Utnik – Wojtaszek – nauczyciel języka angielskiego i p. Beata Michalec – nauczyciel historii.
Zaczęła się ona od wypożyczenia książek dotyczących historii getta i holokaustu w celu przygotowania wystawy książkowej w szkole. 6 maja 2019r. przygotowana została wystawa fotografii z roku 1940 – 1943r. przedstawiająca sytuację przed wybuchem jak i dzień powstania w getcie warszawskim. 16 maja 2019r. reprezentanci Samorządu Uczniowskiego przypinali Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom kotyliony – żonkile, główny symbol pamięci o powstaniu. Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie historii powstania przez nauczyciela historii. Po uporządkowaniu wiedzy była krótka prezentacja pt. „Getto warszawskie”, a po niej obejrzenie filmu pt. ”Nie było żadnej nadziei”. Na koniec uczniowie zostali poproszeni o stworzenie własnego projektu pomnika upamiętniającego powstanie w getcie warszawskim. Po wykonanym zadaniu zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia, podziękowano wszystkim zebranym za udział w uroczystości i uczniowie zostali poczęstowani ciasteczkami „żonkilkami”.
Akcja Żonkile zorganizowana w naszej placówce przypomniała i upamiętniła z godnością wszystkie te osoby, które doszczętnie walczyły i zginęły podczas powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zdobyli lub poszerzyli wiedzę na temat innych zagadnień dotyczących powstania oraz wykazali duże zadowolenie z organizacji uroczystości. /A.U.-W./
Obchody Święta Konstytucji

Zdjęcia w fotogalerii
Podwójny sukces!
9 maja siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w 38. Małym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą. W zmaganiach konkurowało łącznie 47 młodych recytatorów z czterech szkół z terenu gminy.
Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą placówkę oświatową, wykazując się umiejętnościami recytatorskimi, świetnym opanowaniem tekstów poetyckich i prozatorskich oraz taktem i kulturą osobistą. Szczególnym talentem popisały się dwie uczennice, Zuzanna Prokopiak / kl.VI / i Sandra Kozioł / kl.II /, które wywalczyły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Na wyróżnienie zasłużyła także Anna Kamela – uczennica kl. VI.
Gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej, gdyż wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia./J.C./
Strona 4 z 23 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

BIP

NGO'

Flop'

NGO'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ksia23
14/01/2017 02:34
jak ktoś rozlicza PIT, to przekażcie [url=http://inik.pl/]1% podatku[/url] mojemu koledze

imienin
14/10/2016 01:15
Dzień chłopaka przeleciał smiley

gumisie135
27/03/2013 16:47
firmy.poznan24h.pl- warto zajrzeć!smiley