Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Kwiecień 13 2024 02:51:12
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Ogłoszenia
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Dla Rodziców

BIP
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
„Ze sztuką za pan brat”
Serdecznie dziękujemy Pani Monice Koperkiewicz za poprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów "Decoupage na szkle", podczas których uczniowie klas II-III wykonali tą metodą przepiękne wazony ze słoiczków oraz Panu Markowi Grzegorzowi Koperkiewiczowi za profesjonalne przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pt. "Jedno zdjęcie zastępuje 1000 słów".
Dzięki zajęciom uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na na temat wykorzystywanych różnych technik i narzędzi. Samodzielnie wykonana dekoracja to źródło niemałej satysfakcji.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.  Dzień ten był pełen uśmiechu, wielu atrakcji i świetnej zabawy.

"Poczuj chemię do fizyki"
24 listopada 2021 r. w naszej szkole wystąpiła grupa naukowa ,,Zaelektryzowani”, która zaprezentowała spektakl „Poczuj chemię do fizyki”. Na czas pokazu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w laboratorium. W programie znalazły się efektowne eksperymenty i doświadczenia z przyrody, chemii i fizyki. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega napięcie powierzchniowe, na czym polegają zabawy z helem czy ciekłym azotem.
Próbna ewakuacja
Dziękujemy Strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim za nadzorowanie próbnej ewakuacji.
Wycieczka Wrocław - Karkonosze
Uczniowie klas starszych przeżyli turystyczną przygodę - brali udział w wycieczce Wrocław - Karkonosze.
Obchody Święta Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". O godz. 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie uczestniczyliśmy w audycji "Idzie żołnierz borem, lasem..."
Nauczyciel i szkoła na medal
Drodzy Rodzice i Uczniowie! Miło nam poinformować, iż nasza szkoła oraz wybrani nauczyciele zostali nominowani do nagrody w ogólnopolskim plebiscycie edukacyjnym. Dzięki Waszym głosom mają szansę na zwycięstwo. Więcej informacji poniżej:
NAUCZYCIEL NA MEDAL kl. 0 – III – p. Aneta Prokopiak, p. Katarzyna Dorc
Link
NAUCZYCIEL NA MEDAL kl. IV – VIII – p. Joanna Rozmus, p. Joanna Ciempiel
Link
SZKOŁA ROKU
Link
Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym
Informujemy o naborze wniosków przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym".
Szczegóły dostępne pod adresem: Link
"Dźwięki wolności"
Nasi uczniowie mieli przyjemność wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu - koncercie polskich pieśni patriotycznych "Dźwięki wolności" w wykonaniu Zespołu Stowarzyszenia Wschód Kultury.
Koncert odbył się 6 października w Kościele Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bobach. Wysłuchaliśmy m.in. „Warszawiankę”, „Pałacyk Michla”, „Dziękuję, że jesteś”, „Prząśniczkę”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Polonez 3 maja”, „Obronę Warszawy”, „Miejcie nadzieję”, „O mój rozmarynie” oraz „Elegię o …(chłopcu polskim)”. Była to niezwykła lekcja śpiewu i historii, która dostarczyła nam wielu wzruszeń.
Sprzatanie świata 2021
28. edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska” przebiegła pod hasłem, które jest parafrazą kartezjuszowego cogito ergo sum (myślę więc jestem) i brzmi „Myślę, więc nie śmiecę”. Co roku do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy. My również po raz kolejny braliśmy w niej udział.
Z wizytą w Uroczysku
28 września uczestniczyliśmy w zajęciach terenowych w Obiekcie Edukacyjnym "Uroczysko" prowadzonym przez Nadleśnictwo Kraśnik oraz złożyliśmy wizytę świętej Otylii. Pani leśnik przeprowadziła pogadankę na temat właściwego zachowania się w lesie. Zapoznała uczniów z warstwową budową lasu, florą i fauną polskich lasów. Uczniowie poznali też pracę leśnika. Podobał nam się spacer niezwykłą aleją, po obu stronach której ustawione są figury świętych. Wierzymy, że za sprawą cudownej wody bijącej ze źródła zdrowie nas nie opuści w bieżącym roku szkolnym.
Strona 4 z 28 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>