Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Kwiecień 27 2024 01:51:22

W klimacie Świąt Bożego Narodzenia
Uczniowie kl. 6 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej - "Tradycje Bożego Narodzenia dawniej i dziś". Poznali symbolikę ozdób choinkowych. Dowiedzieli się m.in. czym jest podłaźniczek i dlaczego pozostawiamy przy stole wigilijnym puste nakrycie, a pod obrusem umieszczamy sianko.

Ponieważ byliśmy grzeczni cały rok, 6 grudnia najmłodszych odwiedził Święty Mikołaj z prezentami, zaś uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce mikołajkowej do Lublina. W programie wyjazdu było wiele atrakcji, m.in: spektakl "Nie taki Straszny Dwór", Regionalne Muzeum Cebularzy, centrum rozrywki "Mania Skakania".