Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Kwiecień 27 2024 10:34:02

Andrzejki
27 listopada w naszej szkole był dniem poświęconym magii, wróżbom, by zgodnie z tradycją obchodzić zwyczaj Andrzejek, który przywędrował do nas z Grecji.
Członkowie SU pod opieką opiekunek przygotowali niezbędne rekwizyty, by wprowadzić uczestników zabawy w aurę tajemniczości. W sali ustawiono stoliki, przy których królowały wróżki i czarownice. W postaci te wcieliły się przedstawicielki samorządu, witając wszystkich z uśmiechem na twarzy, a chętnych do poznania przyszłości nie brakowało. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wróżba z kostką, ale nie zabrakło też szklanej kuli, magicznych liczb, wróżby z kolorów i kwiatów czy serc z imionami. Zwieńczeniem zabawy była wróżba z butami. Zwyciężczynią okazała się uczennica klasy VI - Wioletka R. , to jej but jako pierwszy znalazł się na mecie.
Czary sprawiły, że dzieciom z emocji zaostrzyły się apetyty, dlatego też z ogromną radością udały się do swoich klas, gdzie serwowano poczęstunek.
Andrzejki to także świetna przygoda dla osób lubiących muzykę i taniec. Chłopcy w roli DJ-ów zadbali o to, by osoby nawet najbardziej spontaniczne, impulsywne mogły dać upust nagromadzonej dziecięcej energii.
Myślę, że sens naszego udziału w zabawie andrzejkowej oddają najwymowniej słowa uczennicy kl. II – Ani K. : „W tym dniu najważniejsze jest to, że wszyscy razem się bawimy i spotykamy”.
Fotorelacja tutaj Opiekunka SU: J.C.