Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Luty 27 2020 02:07:42

Najnowszy Użytkownik: WacekM
Wycieczka szkolna do Nowej Dęby i Sandomierza
15.11.2019 r. grupa przedszkolaków i uczniów klas I – V wraz z nauczycielami wybrała się na wycieczkę szkolną do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie i do Zbrojowni Rycerskiej Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie fabryki, zapoznanie się z procesem wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych oraz zwiedzenie zbrojowni.
Będąc z Nowej Dębie, pierwszym, a zarazem najatrakcyjniejszym punktem wycieczki był udział w warsztatach, podczas których dzieci ozdabiały szklaną bombkę według własnych pomysłów. Kolejnym punktem był pokaz rozgrzewania szkła, wydmuchiwania baniek, posrebrzania i suszenia. Później dzieci udały się do dekoratorni – specjalnej pracowni, gdzie bombki były przycinane, kapslowane, malowane i ozdabiane. Następnie, pod opieką nauczycieli oraz Pani Przewodnik dzieci miały możliwość oglądania stanowisk z choinkami i bombkami z różnych części świata i z różnych epok. Po zwiedzaniu fabryki, dzieci wraz z nauczycielami udały się do miejsca, gdzie można kupić pamiątkowe bombki.
W drodze powrotnej udano się do Sandomierza, aby zwiedzić Zbrojownię. Rycerz Łukasz z dużą dozą humoru opowiadał dzieciom o zbrojowni oraz o rycerstwie. Co więcej, była możliwość obejrzenia zbroi z różnych epok oraz sprzętu rycerskiego (hełmy, kolczugi, kusze, łuki). Wszyscy uczestnicy porobili pamiątkowe zdjęcia, pokupowali pamiątki. Z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni. /A.U.-W./