Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Listopad 12 2019 14:13:14

Najnowszy Użytkownik: StasiekG
Cała gmina czyta dzieciom
Dnia 24 października 2019 roku odbyła się wycieczka szkolna do Józefowa nad Wisłą, w której brali udział uczniowie klasy II, III i VII z naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły w Starych Boiskach.
Uczniowie wraz z opiekunem p. Anną Utnik – Wojtaszek wzięli udział w Imprezjadzie czytelniczej pt. „Cała Gmina czyta dzieciom”, której głównym hasłem było: „Nigdy więcej wojny” zorganizowanej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczestników przez Burmistrza Józefowa nad Wisłą p. Grzegorza Kapicę oraz Dyrektora Gminnego Centrum Kultury p. Justynę Michalec. Kolejnym punktem było nagrodzenie czytelników roku szkolnego 2018/2019. Najlepszym czytelnikiem roku wśród klas I - III została Sandra Kozioł (kl.III), natomiast czytelnikiem roku wśród klas IV - VIII okazała się Wiktoria Sukiennik (kl.VII). W czasie imprezy uczniowie wraz z opiekunami brali udział w konkursach i zabawach związanych z historią II wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły prezentowali swój pomysł i zdolności aktorskie, biorąc udział w konkursie na najlepszego sobowtóra bohatera literackiego. Sukcesem było zdobycie przez naszą szkołę I miejsca. Warto dodać, iż pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników otrzymała Paula Sukiennik przebierając się za księżniczkę Dżastinę, wyróżniona została również Julia Majcher, przebierając się za Pippi Langstrumpf. Ostatnim punktem był spektakl teatralny pt. „Wojna w oczach dziecka...” przygotowany przez p. Dorotę Bis. Uczniowie mieli możliwość także obejrzenia wystawy prac plastycznych pt: „Nigdy więcej wojny” oraz „Historia II wojny światowej”.
Wycieczka była bardzo udana. Gratulujemy osiągniętych sukcesów i czekamy na następne... /A.U.-W./