Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Listopad 12 2019 14:34:54

Najnowszy Użytkownik: StasiekG
Dzień Edukacji Narodowej
16 października 2019 r. uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem pani J. Ciempiel i D. Dąbek przygotowali humorystyczną inscenizację na podstawie „Dziadów cz. II” A. Mickiewicza.
W romantycznej i tajemniczej scenerii mieliśmy okazję wziąć udział w obrzędzie przywoływania przez Guślarza dusz uczniów, sprawiających różne problemy: lenia, łobuza, oraz pyszną trzpiotkę. Każdy mógł wśród nich rozpoznać swoje wady i wyciągnąć nauki. Pomimo żartobliwego charakteru sztuka niosła ważne przesłanie zawarte w słowach „Kto nie był miłym dla ludzi, ten przyjaciół nie znajdzie od razu”.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością pani dyrektor, Grażyna Prokopiak, przedstawiciel Gminy Józefów nad Wisłą, pan Andrzej Zarębki, prezes naszego Stowarzyszenia, pani Aneta Prokopiak, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Aneta Żelazna oraz emerytowani nauczyciele. /DD/