Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Styczeń 22 2019 04:04:53

Najnowszy Użytkownik: Mikolaj_Cz
Żywa lekcja historii
6 grudnia 2018 roku o godzinie 11:00 rozpoczęło się spotkanie całej społeczności szkolnej z prof. Kazimierzem Cywińskim, który przybył do naszej szkoły w celu przybliżenia nam tego, co działo się podczas I i II wojny światowej w naszej okolicy.
Jego wystąpienie rozpoczęło się tuż po tym, jak Pani Dyrektor przedstawiła nam jego postać, a trwało dwie godziny lekcyjne. W tym czasie nasz gość zdążył nam opowiedzieć o leju, który powstał poprzez zrzucenie bomby w nieodpowiednie miejsce, o cmentarzach znajdujących się na polach dawnych bitew i wiele, wiele więcej ciekawostek. Nie było takiej osoby, której nie wciągnęłoby jego opowiadanie. Sam słuchałem opowieści z ekscytacją.
Jednakże jak wszystko na tym świecie, spotkanie musiało dobiec końca. Na zakończenie przedstawicielki naszej szkoły z klas 6 i 7 wręczyły Panu Profesorowi słodki upominek, a my długo brawami wyrażaliśmy nasze uznanie. /Michał Dąbek, kl. VI/