Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 02 2024 13:26:52

¦wiêto Wiosny

21 marca w naszej szkole obchodzili¶my Pierwszy Dzieñ Wiosny. Tego dnia, zgodnie z tradycj±, pani Dyrektor "odda³a" swoj± w³adzê w rêce Samorz±du Uczniowskiego.
Dzieñ samorz±dno¶ci rozpocz±³ siê o godz. 10.00 zajêciami edukacyjnymi o tematyce wiosennej, które prowadzili w m³odszych klasach szóstoklasi¶ci. Nastêpnie wszyscy udali siê na posi³ek, by chwilê potem wyruszyæ, pe³ni wigoru i si³, barwnym korowodem w kierunku wschodniej czê¶ci wsi Chru¶lanki Józefowskie. Okrzykami, piosenkami i wierszykami, z twarzami ozdobionymi motywami wiosennymi, nios±c przygotowane w³asnorêcznie transparenty, przep³oszyli¶my zimê i powitali¶my wiosnê. Po oko³o 40 - minutowym spacerze wrócili¶my do szko³y i skierowali¶my siê na boisko szkolne, gdzie czeka³o ju¿ na nas rozpalone ognisko. Gdy wszyscy upiekli ju¿ kie³baski, po¿egnali¶my na dobre zimê, pal±c kuk³ê Marzanny. Ostatnim punktem programu by³ mecz pi³ki no¿nej, w którym bra³y udzia³ dzieci z kl. II-VI. Towarzyszy³ im gor±cy doping kibiców zagrzewaj±cy ich do sportowej walki. Mieli¶my szczê¶cie, gdy¿ prognoza pogody na ten dzieñ (opady deszczu) nie sprawdzi³a siê i aura, chocia¿ wietrzna, sprzyja³a nam podczas obchodów pierwszego dnia wiosny.
Fotorelacja znajduje siê poni¿ej. J.C.

Fotorelacja tutaj