Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 02 2024 09:22:06

Relacja z DEN
Dzieñ Komisji Edukacji Narodowej
Do jednych z najbardziej uroczystych dni w szkole nale¿y Dzieñ Nauczyciela, dzieñ, w którym uczniowie wyra¿aj± wdziêczno¶æ i uznanie dla piêknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. Dla u¶wietnienia tego¿ dnia uczniowie naszej szko³y przygotowali humorystyczny teleturniej „Nauczyciele kontra Uczniowie” pod kierunkiem p. Joanny Ciempiel. Jury, czuwaj±ce nad przebiegiem turnieju, mia³o nie lada orzech do zgryzienia. Szala przechyla³a siê to w jedn±, to w drug± stronê. Uczestnicy rywalizowali ze sob± w konkursie wiedzy o szkole, a tak¿e stoczyli „walkê” na has³a i rymy. Musieli te¿ wykazaæ siê umiejêtno¶ciami tanecznymi, wokalnymi i recytatorskimi. Ostatecznie zwyciêzcami okazali siê Nauczyciele – w nagrodê otrzymali zestaw witamin niezbêdnych w okresie jesienno-zimowym.
U¶miech go¶ci³ na obliczach widowni nawet po zakoñczeniu przedstawienia, gdy¿ uczniowie przygotowali dla ¶wiêtuj±cych skromne upominki.
£zy wzruszenia pojawi³y siê na twarzach publiczno¶ci, gdy z ust pani dyrektor Gra¿yny Prokopiak pad³y s³owa podziêkowania za dotychczasow± wspó³pracê skierowane do pani Anny Kazanowskiej –dyrektora ZPO w Terpentynie, któr± go¶cili¶my w naszych skromnych murach. Przedstawiciele Samorz±du Uczniowskiego mieli równie¿ okazjê wyraziæ s³owa wdziêczno¶ci oraz wrêczyæ bukiet ró¿ p. Ani, która pamiêta³a o naszych milusiñskich, czêstuj±c ich smako³ykami.
Gor±ce podziêkowania za trud i zaanga¿owanie w pracê dydaktyczno- wychowawcz± oraz ¿yczenia dla grona pedagogicznego, pracowników administracji i obs³ugi z okazji DEN wyrazi³a równie¿ pani wiceprezes stowarzyszenia.
Dalszy przebieg spotkania z okazji DEN by³ równie emocjonuj±cy, gdy¿ pani dyrektor wrêczy³a na forum szko³y nagrodê dyrektora p. Gra¿ynie Iwanickiej – Drozd. W tym roku szkolnym doceniona zosta³a równie¿ praca dydaktyczno-wychowawcza p. J. Irackiej, p. Ewy Niewiadomskiej, p. J. Kameli, jak równie¿ praca administracyjna p. Anety ¯elaznej i p. Agnieszki Lenart.
Mi³ym akcentem by³a obecno¶æ rodziców podczas uroczysto¶ci, „ciep³e” s³owa przewodnicz±cej Rady Rodziców skierowane do nauczycieli i pracowników administracji obs³ugi, jak równie¿ wrêczone przez ni± kwiaty.
Podsumowaniem akademii niech bêd± s³owa pani dyrektor: „Warto byæ nauczycielem, chocia¿by tylko dla tej jednej chwili”.

Opiekun SU - J.C.

Fotorelacja tutaj