Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Kwiecień 13 2024 01:48:56
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Ogłoszenia
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Dla Rodziców

BIP
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
Dzień Przedszkolaka
20 września w naszej szkole było wesoło i kolorowo, a to dlatego, że świętowaliśmy Ogólnpolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci doskonale sie bawiły, biorąc udział w wielu zabawach i konkursach.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
1 września o godz. 10.00  w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tym razem miało ono nieco inny charakter.
Społeczność szkolna uroczyście podziękowała dotychczasowemu dyrektorowi szkoły -  Pani Grażynie Prokopiak, która po 27 latach kierowania naszą placówką zdecydowała się przekazać władzę w ręce swojej następczyni. 
W sposób szczególny Pani Dyrektor dziękowali nauczyciele, zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi Chruślanki Józefowskie i Idalin oraz rodzice i uczniowie za wszystkie dokonania, za to, że całe swoje serce oddała naszej szkole i zrobiła z niej drugi dom, do którego wszyscy przychodzili bardzo chętnie i z wielką radością, bo był to dom bardzo ciepły i bezpieczny. Życzyli Pani Dyrektor dobrego zdrowia oraz spełnienia planów i marzeń. Do słów podziękowań, które przyprawiały o wzruszenie i łezkę w oku, dołączono piękne kwiaty.
Następnie równie pięknym bukietem kwiatów powitano nowego dyrektora szkoły - Panią Anetę Prokopiak.
Życzymy Pani Dyrektor wielu sukcesów w kierowaniu szkołą, zadowolenia z osiągnięć uczniów, owocnej współpracy ze społecznością szkolną oraz „dobrych wiatrów” w oświacie!
Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Na początek roku kilka ogłoszeń dla rodziców:

Oferta ubezpieczenia dla dzieci Link
Zaproszenie na badania wzroku Link
Informacje na temat szczepień Link
Link
Link
Zakończenie roku szkolnego 2020/21
Nareszcie, po kilku miesiącach nauczania zdalnego i zaledwie 28 dniach nauki w trybie stacjonarnym w maju i czerwcu dobrnęliśmy szczęśliwie do końca, by po trudnym okresie spowodowanym pandemią udać się na zasłużony, wakacyjny wypoczynek. Zanim jednak uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek, uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2020/2021, które odbyło się 25 czerwca.
Głównym punktem akademii było nagrodzenie uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Dyrektor szkoły pani Grażyna Prokopiak pogratulowała sukcesu wszystkim wyróżnionym, wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe, natomiast rodzicom przekazała listy gratulacyjne.
Niezwykle ważnym i zarazem podniosłym momentem było opuszczenie murów szkoły przez uczniów klasy ósmej. Nasi absolwenci przygotowali krótki program artystyczny, zaśpiewali pożegnalną piosenkę. Wreszcie, we wzruszający sposób podziękowali za naukę i wspólnie spędzony czas. Życzymy im przede wszystkim dostania się do wymarzonych szkół, wielu pięknych chwil w życiu oraz udanych wakacji.
Wzruszających chwil dostarczyło także pożegnanie pań, które po wielu latach pracy w naszej szkole przeszły na zasłużoną emeryturę. - pani Grażyny Iwanickiej-Drozd i pani Jolanty Irackiej. Dziekujemy paniom za wieloletnią pracę, serce włożone w edukację i wychowanie wielu pokoleń młodych ludzi. Życzymy im delektowania się czasem wolnym na emeryturze i realizowania swoich marzeń i pasji.
W ŚWIECIE TKANIN I HAFTÓW

27 czerwca 2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Chruślankach Józefowskich miała miejsce niezwykła uroczystość. Odbyło się otwarcie wystawy tkanin zdobnych, haftów i robótek ręcznych pt. Świat tkanin autorstwa absolwenta naszej szkoły prof. Kazimierza Cywińskiego. Wystawa powstała z kolekcji rodziny Cywińskich oraz osób zaprzyjaźnionych w aranżacji Doroty Dąbek.
Zaskakująca różnorodnością i bogactwem zgromadzonych eksponatów wystawa prezentowała m.in. tkaniny artystyczne: kilimy, narzuty, proste i zdobne, od lat 30. XX wieku do współczesności, zasłony, firany, haftowane makatki z życiowymi sentencjami, wyroby rękodzieła ludowego z różnych regionów Polski, bieżniki, poszewki i koperty do pościeli (z ostatnich 100 lat), ręczniki ozdobne, obrusy białe z haftami richelieu, przykłady haftów ludowych kaszubskich i podlaskich, kołnierzyki uczniowskie (z lat 30.), elementy dawnych strojów kobiecych: bluzki, chusty, strój ludowy krakowski czy koronkowe frywolitki. Odrębną grupę tkanin i wyrobów stanowiły prace sióstr zakonnych, a wśród nich siatkowe pokrycie obrusa ołtarzowego św. Antoniego, tzw. welon okrywający księdza błogosławiącego Najświętszym Sakramentem, sukienka na puszkę z komunikantami oraz dwie komże przedsoborowe.
W programie uroczystości znalazły się również: spotkanie z autorem, występ grupy tanecznej Mały Józefów oraz zespołu śpiewaczego Klubu Seniora działających przy Gminnym Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą, a także degustacja lokalnych przysmaków przygotowanych przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich Wsi Chruślanki Józefowskie i Idalin.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Państwa praca i wsparcie pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci!

Słowo od autora Link

Zdjęcia w fotogalerii
Nabór na Dyrektora Szkoły
Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi Chruślanki Józefowskie i Idalin,
które jest organem prowadzącym Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślankach Józefowskich,
ogłasza nabór na stanowisko Dyrektora Szkoły.


Link
"Rodzic pierwszym doradcą"
Lubelski Kurator Oświaty zaprasza RODZICÓW UCZNIÓW KLASY VIII na kolejne spotkanie online służące wsparciu w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji.
Link
Drodzy Rodzice i Uczniowie!


Uwaga! Konkursy!
Zapraszamy uczniów klas VI - VIII do udziału w Regionalnym konkursie literacko-fotograficznym inspirowanym twórczością Tadeusza Różewicza. Szczegóły w załącznikach.
plakat Link
regulamin Link

KONKURSY Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Kl. I-III – Karta świąteczna z życzeniami w formie wierszyka (najlepiej ułożonego samodzielnie i zapisanego własnoręcznie).
Kl. IV-VIII – Ulubione potrawy Świąt Wielkanocnych w formie broszury (przepisy zapisane własnoręcznie oraz ozdobione ilustracjami).
Zawodowy strzał w 10!
Zapraszamy Rodziców i Uczniów klas VII i VIII do zapoznania się z listem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Link
Dzień Języka Ojczystego
W związku z obchodami Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole zorganizowano konkurs recytatorski dla uczniów oddziału przedszkolnego i klas I-III. W konkursie uczestniczyło 19 uczniów, prezentując utwory literatury dziecięcej.
Laureatami zostali:
Adam Prokopiak- oddział przedszkolny
Amelia Dul –klasa I
Abigail Koperkiewicz- klasa I
Wyróżniono:
Hubert Żelazny- klasa I
Bartłomiej Iracki- klasa II
Wiktoria Sudół- klasa III. (A.P.)
Z tej samej okazji uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Bajki robotów”. Moja ilustracja do wybranej bajki upamiętniającym 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema.
Oto laureaci konkursu:
Miejsce I
Kacper Komorowski, kl. V (SP Stare Boiska) i Zuzanna Prokopiak, kl. VIII (SP Chruślanki Józefowskie)
Miejsce II
Natalia Uzar, kl. V (SP Stare Boiska) i Klaudia Majcher, kl. VII (SP Chruślanki Józefowskie)
Miejsce III
Nikola Małaczyńska, kl. VI (SP Stare Boiska) i Sylwia Ciempiel, kl. VII (SP Chruślanki Józefowskie)
Laureatom oraz wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania! 
Nagrody będzie można odebrać w sekretariacie swojej szkoły po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. (DD)
Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Zdjęcia w fotogalerii
Walentynki
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły 15.02.2021 obchodzili „walentynki”. Imprezę zapoczątkowały odwiedziny św. Walentego, który opowiedział o sobie i o idei święta zakochanych, po czym w radosnej atmosferze dzieci razem ze swoimi wychowawcami uczestniczyły w grach i zabawach. Następnie kolejny gość-listonosz Tomek przekazał uczniom „pocztę walentynkową”. Uroczystość zakończyło wzajemne obdarowywanie się słodkościami.
Zdjęcia w fotogalerii
Strona 5 z 28 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>