Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 02 2024 11:01:22

Dzieñ Ziemi

24 kwietnia spo³eczno¶æ naszej szko³y uczestniczy³a w akcji „Sprz±tanie ¶wiata”. Inauguracjê Dnia Ziemi rozpoczêto od krótkiej inscenizacji w wykonaniu klas V- VI. Nastêpnie utworzono dwie grupy: m³odsze dzieci sprz±ta³y teren wokó³ szko³y, za¶ starszaki uda³y siê tras± Chru¶lanki Józefowskie – Sosnowa Wola.
Zaanga¿owanie uczestników akcji by³o ogromne: wyposa¿eni w rêkawiczki i worki , nie zwa¿aj±c na gêste zaro¶la i nieprzyjemne zapachy, dzielnie gromadzili ¶mieci. Zw³aszcza grupa II pracy mia³a co niemiara, a ilo¶æ zebranych ¶mieci zaskoczy³a wszystkich. Konieczne by³o zorganizowanie transportu do przewiezienia worków z odpadami na miejsce zbiórki.
Wszyscy byli zadowoleni, ¿e chocia¿ w niewielkim stopniu przyczynili siê do ochrony ¶rodowiska. Niestety, jednocze¶nie uczniowie zdali sobie sprawê, jak w dalszym ci±gu niska jest ¶wiadomo¶æ ekologiczna mieszkañców naszej „ma³ej ojczyzny”.
Mamy nadziejê, ¿e posprz±tany przez nas teren pozostanie w takim stanie jak najd³u¿ej. A bêdzie to mo¿liwe tylko wówczas, gdy wszyscy postaraj± siê o to. St±d nasz apel:
„Dbajmy o nasz± Ziemiê, a Ona zadba o nas!”
Fotki tutaj
( J.C)