Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 17 2024 04:17:00

Z wizyt± w teatrze
4 grudnia uczniowie z naszej szko³y wraz z 8 klas± ze Szko³y Podstawowej w Starych Boiskach wybrali siê do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. ,,Ksi±¿ê i ¿ebrak" oraz na lodowisko ,,Icemania’’ w Lublinie.
Sprzed szko³y wyjechali¶my o godzinie 7.20,zajechali¶my po kolegów i kole¿anki z s±siedniej szko³y i wyruszyli¶my w dalsz± drogê.
Na miejsce dojechali¶my o 9.00. Pani rozda³a nam bilety i zajêli¶my swoje miejsca. Przedstawienie polega³o na zamianie miejscami ksiêcia Walii Edwarda i ¿ebraka Tomka Canty. Spektakl zacz±³ siê o równej dziewi±tej , a skoñczy³ o 11.30. Po zakoñczeniu inscenizacji przejechali¶my do budynku, w którym znajdowa³o siê lodowisko. Poniewa¿ mieli¶my jeszcze trochê czasu, a¿ wejdziemy na lód, udali¶my siê do kawiarni, by posiliæ siê przed czekaj±cym nas wyzwaniem. Pó¼niej zosta³y nam przydzielone szafki i ³y¿wy. Gdy wszyscy byli ju¿ gotowi, po kolei zaczêli¶my wchodziæ na lodowisko. Godzina i trzydzie¶ci minut szalonej zabawy szybko minê³o. O równej piêtnastej wszyscy byli ju¿ gotowi do opuszczenia ,,Icemanii’’.
Wycieczka wed³ug mnie by³a udana, a spektakl interesuj±cy. /Anna Kamela, kl. VI/
Zdjêcia w fotogalerii

7 grudnia 2018 nasza klasa (klasa 6) wraz z klas± siódm± i ósm± pojecha³y na wycieczkê do CKiP w Kra¶niku.
Sprzed budynku szko³y wyjechali¶my o godz. 10.40. Na miejsce dojechali¶my ok godz. 11. 35. Po uprzednim sprawdzeniu biletów weszli¶my do sali kinowej, która na potrzeby dzisiejszego dnia by³a przekszta³cona w teatr i zajêli¶my swoje miejsca. O godz. 11.30 przedstawienie pod tytu³em „Dziady” rozpoczê³o siê.
Spektakl by³ inscenizacj± powie¶ci Adama Mickiewicza, która opisuje dawn± tradycjê wywo³ywania dziadów (duchów przodków). Najwa¿niejszym w±tkiem by³o wywo³ywanie grzesznych dusz b³±kaj±cych siê po ziemi. Pierwszymi duchami by³y: Rózia i Józio, rodzeñstwo, które przez to, ¿e nigdy nie zazna³o cierpienia na ziemi, nie mo¿e siê dostaæ do nieba. Nastêpnym duchem by³ Pan wioski, który nie mo¿e siê dostaæ do nieba, bo za ¿ycia by³ z³ym w³adc±. Jego najwiêkszym przewinieniem by³o to, i¿ w mro¼ny dzieñ nie wpu¶ci³ do swojej rezydencji biednej kobiety z niemowlêciem, przez co obydwoje zamarzli. Ostatnia by³a dusza m³odej pastereczki, która grzeszy³a, pomiataj±c uczuciami innych.
Oko³o godziny 12.30 spektakl dobieg³ koñca i zosta³ hojnie nagrodzony brawami.
Po wyj¶ciu z kina poszli¶my do pobliskiej pizzerii, aby odebraæ wcze¶niej zamówione dania. O godz.13.00 wsiedli¶my do autobusu, a do szko³y dojechali¶my ok godz. 13.30.
Wszystkim uczniom bardzo podoba³ siê ten wyjazd. /Zuzanna Prokopiak, kl.VI/