Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 17 2024 08:39:05

¯ywa lekcja historii
6 grudnia 2018 roku o godzinie 11:00 rozpoczê³o siê spotkanie ca³ej spo³eczno¶ci szkolnej z prof. Kazimierzem Cywiñskim, który przyby³ do naszej szko³y w celu przybli¿enia nam tego, co dzia³o siê podczas I i II wojny ¶wiatowej w naszej okolicy.
Jego wyst±pienie rozpoczê³o siê tu¿ po tym, jak Pani Dyrektor przedstawi³a nam jego postaæ, a trwa³o dwie godziny lekcyjne. W tym czasie nasz go¶æ zd±¿y³ nam opowiedzieæ o leju, który powsta³ poprzez zrzucenie bomby w nieodpowiednie miejsce, o cmentarzach znajduj±cych siê na polach dawnych bitew i wiele, wiele wiêcej ciekawostek. Nie by³o takiej osoby, której nie wci±gnê³oby jego opowiadanie. Sam s³ucha³em opowie¶ci z ekscytacj±.
Jednak¿e jak wszystko na tym ¶wiecie, spotkanie musia³o dobiec koñca. Na zakoñczenie przedstawicielki naszej szko³y z klas 6 i 7 wrêczy³y Panu Profesorowi s³odki upominek, a my d³ugo brawami wyra¿ali¶my nasze uznanie. /Micha³ D±bek, kl. VI/