Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 18 2024 23:51:27

Podczas Tygodnia Bibliotek
10 maja uczniowie Publicznej Szko³y Podstawowej w Chru¶lankach Józefowskich uczestniczyli w imprezjadzie czytelniczej zorganizowanej z okazji Tygodnia Bibliotek.
Spotkanie rozpoczê³o siê od wizyty pani dyrektor GCK , Justyny Michalec, której towarzyszy³ Kubu¶ Puchatek, ulubiona maskotka wszystkich milusiñskich, trzymaj±cy w ³apkach koszyk ze s³odyczami.
Kolejnym punktem programu by³a prezentacja pt. „Poczêstuj siê ksi±¿k±”. Nastêpnie podczas dwugodzinnej zabawy dzieci uczestniczy³y w licznych konkurencjach i i zmaganiach. Uczniowie mieli okazjê wykazaæ siê licznymi talentami, m. in. sprawno¶ci± jêzykow±, logik± podczas rozwi±zywania ³amig³ówek , umiejêtno¶ci± uwa¿nego s³uchania innych, znajomo¶ci± bohaterów literackich i filmowych . Wiele emocji wywo³a³y w¶ród publiczno¶ci zagadki, kalambury. Odby³ siê tak¿e turniej potyczek jêzykowych. Dla najm³odszych widzów wspania³ym prze¿yciem by³ konkurs „Zgaduj zgadula” oraz „Bajeczny sen”.
Czytelnicy uroczy¶cie z³o¿yli przysiêgê, ¿e bêd± zawsze w terminie oddawaæ ksi±¿ki i ¿e bêd± czêstszymi go¶æmi w bibliotece, zgodnie z has³em: „Biblioteka zawsze po drodze , nie mijam – wchodzê”.
Na zakoñczenie bibliotekarz, pani Joanna Ciempiel pogratulowa³a uczestnikom ¶wietnej znajomo¶ci ba¶ni i legend, a tak¿e wrêczy³a drobne upominki: m³odsi czytelnicy otrzymali naklejki, za¶ starsi – p³yty multimedialne pt. „Zasoby Polskiej Biblioteki Narodowej”.
Zdjêcia w fotogalerii