Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Maj 14 2021 13:08:20

Najnowszy Użytkownik: Zigi37
"Rodzic pierwszym doradcą"
Lubelski Kurator Oświaty zaprasza RODZICÓW UCZNIÓW KLASY VIII na kolejne spotkanie online służące wsparciu w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji.
Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Uwaga! Konkursy!
Zapraszamy uczniów klas VI - VIII do udziału w Regionalnym konkursie literacko-fotograficznym inspirowanym twórczością Tadeusza Różewicza. Szczegóły w załącznikach.
plakat Link
regulamin Link

KONKURSY Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Kl. I-III – Karta świąteczna z życzeniami w formie wierszyka (najlepiej ułożonego samodzielnie i zapisanego własnoręcznie).
Kl. IV-VIII – Ulubione potrawy Świąt Wielkanocnych w formie broszury (przepisy zapisane własnoręcznie oraz ozdobione ilustracjami).
Zawodowy strzał w 10!
Zapraszamy Rodziców i Uczniów klas VII i VIII do zapoznania się z listem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Link
Dzień Języka Ojczystego
W związku z obchodami Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole zorganizowano konkurs recytatorski dla uczniów oddziału przedszkolnego i klas I-III. W konkursie uczestniczyło 19 uczniów, prezentując utwory literatury dziecięcej.
Laureatami zostali:
Adam Prokopiak- oddział przedszkolny
Amelia Dul –klasa I
Abigail Koperkiewicz- klasa I
Wyróżniono:
Hubert Żelazny- klasa I
Bartłomiej Iracki- klasa II
Wiktoria Sudół- klasa III. (A.P.)
Z tej samej okazji uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Bajki robotów”. Moja ilustracja do wybranej bajki upamiętniającym 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema.
Oto laureaci konkursu:
Miejsce I
Kacper Komorowski, kl. V (SP Stare Boiska) i Zuzanna Prokopiak, kl. VIII (SP Chruślanki Józefowskie)
Miejsce II
Natalia Uzar, kl. V (SP Stare Boiska) i Klaudia Majcher, kl. VII (SP Chruślanki Józefowskie)
Miejsce III
Nikola Małaczyńska, kl. VI (SP Stare Boiska) i Sylwia Ciempiel, kl. VII (SP Chruślanki Józefowskie)
Laureatom oraz wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania!
Nagrody będzie można odebrać w sekretariacie swojej szkoły po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. (DD)
Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Walentynki
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły 15.02.2021 obchodzili „walentynki”. Imprezę zapoczątkowały odwiedziny św. Walentego, który opowiedział o sobie i o idei święta zakochanych, po czym w radosnej atmosferze dzieci razem ze swoimi wychowawcami uczestniczyły w grach i zabawach. Następnie kolejny gość-listonosz Tomek przekazał uczniom „pocztę walentynkową”. Uroczystość zakończyło wzajemne obdarowywanie się słodkościami.
Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego
11.02.2021w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego. W ramach tego święta uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III obejrzeli film dla dzieci pt. „Bezpieczne zachowania” a także wykonali na pamiątkę zakładki do książek z numerem alarmowym, które można podziwiać na tablicy w korytarzu szkoły.
ZBIÓRKA MAKULATURY I ZUŻYTYCH BATERII

Publiczna Szkoła Podstawowa w Chruślankach Józefowskich prowadzi zbiórkę makulatury i zużytych baterii.
Zapraszamy wszystkich dbających o środowisko do udziału w zbiórce!

Plakat Link
Czytanie Jeżycjady
Wszystkich miłośników twórczości Małgorzaty Musierowicz zachęcamy do udziału w piątej edycji Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady. Akcja rozpocznie się 1 marca 2021 r. o godz. 9.00. Można do niej dołączyć przez Facebook. Szczegóły u nauczyciela bibliotekarza. Kto jeszcze nie zaznajomił się z rodziną Borejków, może skorzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.
Zapraszamy do biblioteki w następujące dni:
- wtorek godz. 09.40 - 12.40
- środa 10.40 - 13.40.
Nowy plan lekcji
Zapoznajcie się ze ze zmianami w planie lekcji Link
“Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.
Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Termin Akcji: 20.01.2021 r. – 05.02.2021 r.
Miejsce Akcji: Publiczna Szkoła Podstawowa w Chruślankach Józefowskich

Organizatorzy akcji Link