Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Kwiecień 20 2024 16:19:55

"Góra Grosza"
W Publicznej Szkole Podstawowej w Chru¶lankach Józefowskich w dniach od 25 listopada 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XX edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzib± w Warszawie. Opiekunem akcji w szkole była Pani Anna Utnik – Wojtaszek. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowuj± się poza własn± rodzin±. Co więcej, zebrane pieni±dze zostan± przeznaczone na tworzenie programów, które pozwol± dzieciom wrócić do domu, lub tworzenie takich placówek oraz programów, które sprawi±, że dzieci będ± spokojnie dorastać.
W akcji uczestniczyły klasy: III, V i VI. Ogółem zebrano 118,30 zł. W tym: Klasa III – 14,80 zł , Klasa V – 45,25 zł , Klasa VI – 58,25 zł. Udział w akcji pomógł u¶wiadomić uczniom to, że oddaj±c drobne monety, możemy pomóc zrealizować przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji. /A.U.-W./