Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Marzec 29 2024 08:58:37

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Gminny Konkurs Ortograficzny 2011
„ Ju¿ piszê bez b³êdów”
Pod patronatem Wójta Gminy Józefów n. Wis³± oraz Banku Spó³dzielczego
w Józefowie n.Wis³±

Dnia 24 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej w Chru¶lankach Józefowskich odby³ siê Konkurs Ortograficzny przeznaczony dla uczniów z klas I, II i III Szko³y Podstawowej.
Konkurs zosta³ bardzo uroczy¶cie rozpoczêty, przez pani± Dyrektor Gra¿ynê Prokopiak oraz przez Wójta Gminy Józefów n. Wis³±, pana Grzegorza Kapicê.
W tegorocznej edycji w szranki konkursowe stanêli uczniowie m³odszych klas ze Szkó³ Podstawowych ca³ej gminy Józefów n. Wis³±, a mianowicie z Boisk, Prawna, Józefowa nad Wis³±, Chru¶liny oraz gospodarze – uczniowie z Chru¶lanek Józefowskich
Konkurs przebiega³ wg scenariusza przygotowanego przez nauczycielki nauczania zintegrowanego z Chru¶lanek Józefowskich, panie - Joannê Rozmus oraz Jolantê Irack±, pomiêdzy zadaniami konkursowymi dzieci mog³y odpocz±æ ¶piewaj±c piosenki ortograficzne i logopedyczne przygotowane przez Marzennê Merwê, wspó³organizatora konkursu.
Poziom wiedzy uczniów by³ bardzo wyrównany o czym ¶wiadcz± uzyskane wyniki punktowe:
I miejsce: Szko³a Podstawowa z Boisk z liczb± punktów – 44,5
II miejsce: Szko³a Podstawowa z Chru¶lanek Józefowskich z liczb± punktów – 42,5
III miejsce: Szko³a Podstawowa z Prawna z liczb± punktów – 39,5
IV miejsce Szko³a Podstawowa z Józefowa n. Wis³± [B] z liczb± punktów – 39
V miejsce Szko³a Podstawowa z Józefowa n. Wis³± [A] z liczb± punktów – 38
VI miejsce Szko³a Podstawowa z Chru¶liny z liczb± punktów -37,5
Uczniom z poszczególnych szkó³ towarzyszy³y nauczycielki nauczania zintegrowanego, panie:
Gra¿yna Uzarek - Szko³a Podstawowa z Boisk;
Ewa Jab³oñska – Szko³a Podstawowa z Prawna;
Ewa Muszkiewicz –Szko³a Podstawowa z Chru¶liny;
Lidia Latos – Pyæ – Szko³a Podstawowa z Józefowa n. Wis³±
Po uroczystym rozdaniu nagród, na zakoñczenie pe³nego emocji majowego przedpo³udnia, uczniowie spo¿yli przepyszny poczêstunek przygotowany przez rodziców uczniów z Chru¶lanek Józefowskich.

Zdjêcia zobacz tutaj