Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Kwiecień 18 2024 16:49:16
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Zdalne nauczanie
Ogłoszenia
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Dla Rodziców

BIP
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
Pokazy z fizyki
Zdjęcia w fotogalerii
Wybory do SU
Za nami demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto nasi reprezentanci w roku szk. 2019/20:
Amelia Siudym - przewodnicząca,
Sylwia Ciempiel - zastępca,
Anna Kamela - skarbnik.
Opiekunowie to p. Anna Utnik-Wojtaszek i p. Joanna Ciempiel. Gratulujemy wygranej w wyborach.
Rozpoczęcie roku szk. 2019/2020
Zdjęcia w fotogalerii
Okupacja niemiecka na naszych terenach rozpoczęła się 15 IX 1939r., kiedy do Bobów wjechał samochód niemiecki, a 17 IX – oddział kawalerii, będący oddziałem rozpoznawczym toczącego się najazdu niemieckiego.
Niemały wkład w walkę z najeźdźcą włożyli żołnierze września. Ponad stu mężczyzn z parafii Boby odbywało czynną służbę wojskową. Kilkunastu oddało życie na róznych frontach toczącej się wojny. Jedni na polach bitewnych Lubelszczyzny, inni daleko od kraju, aż pod Monte Cassino, jak Piotr Janecki z Chruślanek Józefowskich. Wielu dostało się do niewoli niemieckiej. Niektórzy, jak Leon Kułaga z Chruślanek Józefowskich, walczyli w składzie warszawskiej brygady pancerno-motorowej pod dowództwem pułkownika Roweckiego. Wielu zginęło bez wieści. Ci, którzy powrócili, stanęli do walki w partyzantce. Dla miejscowej ludności, podobnie jak w całym kraju, nastała długa i ciężka okupacja. Ginęli ludzie w więzieniach i obozach koncentracyjnych, w czasie różnych akcji przeprowadzanych przez żandarmerię niemiecką.

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej gościliśmy w szkole dwie Panie emerytki, byłe pracownice naszej placówki.
Pani Genowefa Wróbel w czasie wybuchu wojny miała 7 lat i mieszkała w niewielkiej miejscowości Zdziechowice koło Zaklikowa. Z tamtego okresu utkwił jej w pamięci przerażający widok rozstrzeliwanych na rynku rodzin żydowskich.
Pani Pelagia Śliwka, chociaż miała tylko 6 lat, pamięta ucieczki do „schronu” - piwniczki wykonanej przez swojego tatę (zachowała się do dziś). W roku 1939/40 rozpoczęła naukę w pierwszej klasie. Okres okupacji wpłynął ujemnie na szkolnictwo. Brak było książek, podręcznik do języka polskiego zastąpiono czasopismem „Ster”. Świadectwa wypisywano w języku polskim i niemieckim./G. I.-D/
-
Zakończenie roku szk. 2018/2019
Zdjęcia w fotogalerii
Wycieczka do Pragi
20 - 22 maja 2019r. odbyła się od dawna wyczekiwana wycieczka do Pragi, Skalnego Miasta i Błędnych Skałek.
Zdjęcia w fotogalerii
Międzygminny konkurs ortograficzny "Już piszę bez błędów!"
Zdjęcia w fotogalerii
Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"
Publiczna Szkoła Podstawowa w Chruślankach Józefowskich dnia 16 maja 2019r. wzięła udział po raz pierwszy w Akcji społeczno – edukacyjnej "Żonkile" organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin".
Głównym celem akcji było upamiętnienie 76. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Koordynatorkami akcji były p. Anna Utnik – Wojtaszek – nauczyciel języka angielskiego i p. Beata Michalec – nauczyciel historii.
Zaczęła się ona od wypożyczenia książek dotyczących historii getta i holokaustu w celu przygotowania wystawy książkowej w szkole. 6 maja 2019r. przygotowana została wystawa fotografii z roku 1940 – 1943r. przedstawiająca sytuację przed wybuchem jak i dzień powstania w getcie warszawskim. 16 maja 2019r. reprezentanci Samorządu Uczniowskiego przypinali Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom kotyliony – żonkile, główny symbol pamięci o powstaniu. Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie historii powstania przez nauczyciela historii. Po uporządkowaniu wiedzy była krótka prezentacja pt. „Getto warszawskie”, a po niej obejrzenie filmu pt. ”Nie było żadnej nadziei”. Na koniec uczniowie zostali poproszeni o stworzenie własnego projektu pomnika upamiętniającego powstanie w getcie warszawskim. Po wykonanym zadaniu zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia, podziękowano wszystkim zebranym za udział w uroczystości i uczniowie zostali poczęstowani ciasteczkami „żonkilkami”.
Akcja Żonkile zorganizowana w naszej placówce przypomniała i upamiętniła z godnością wszystkie te osoby, które doszczętnie walczyły i zginęły podczas powstania w getcie warszawskim. Uczniowie zdobyli lub poszerzyli wiedzę na temat innych zagadnień dotyczących powstania oraz wykazali duże zadowolenie z organizacji uroczystości. /A.U.-W./
Obchody Święta Konstytucji

Zdjęcia w fotogalerii
Podwójny sukces!
9 maja siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w 38. Małym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą. W zmaganiach konkurowało łącznie 47 młodych recytatorów z czterech szkół z terenu gminy.
Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą placówkę oświatową, wykazując się umiejętnościami recytatorskimi, świetnym opanowaniem tekstów poetyckich i prozatorskich oraz taktem i kulturą osobistą. Szczególnym talentem popisały się dwie uczennice, Zuzanna Prokopiak / kl.VI / i Sandra Kozioł / kl.II /, które wywalczyły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Na wyróżnienie zasłużyła także Anna Kamela – uczennica kl. VI.
Gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej, gdyż wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia./J.C./
Spotkanie czytelnicze z autorem Jackiem Łapińskim
28 marca gościliśmy w naszej szkole pana Jacka Łapińskiego - autora książki „Jak być lepszym” , który przybył na spotkanie zorganizowane przez bibliotekarkę miejscowej Filii Bibliotecznej, panią J. Ciempiel. Celem tego spotkania było zachęcenie młodzieży do czytania, rozwijania pasji i podejmowania świadomych decyzji, zaś motto, które mu przyświecało, brzmiało: „Inspirowanie od dobrego do lepszego”.
Pan J. Łapiński w czasie wykładu rozważał odwieczny problem nurtujący społeczeństwo, czyli „Jak osiągnąć mistrzostwo osobiste – pasja na dobrej drodze do celu?”. Uczniowie klas IV-VI z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi oratora, niejednokrotnie osobiście angażując się w pogadankę, do czego zachęcały trafnie dobrane rekwizyty przygotowane przez prowadzącego. Mówca starał się wpłynąć na pozytywne myślenie młodych ludzi, uhierarchizować ich system wartości. Rozmawiał z nimi na temat świadomości i odpowiedzialności, szacunku i pasji.
Mamy nadzieję, że Pan Jacek zachęcił naszą młodzież do pracy nad własnym rozwojem. Pozytywne reakcje uczestników spotkania utwierdziły nas w tym przekonaniu./ J.C./
Zdjęcia w fotogalerii
"Co w trawie piszczy?"
Dnia 1.04.2019 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły (oddział przedszkolny i klasy I – II) wybrali się do CKiP w Kraśniku na spektakl pt. „Co w trawie piszczy?” przygotowany przez Teatr Muzyczny „Forte” z Wrocławia. Uczniowie z niezwykłym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Pogoda sprzyjała więc po spektaklu świetnie bawili się na placu zabaw przy stadionie MOSiR. Na zakończenie wycieczki w miłej atmosferze dzieci zjadły pyszną pizzę w restauracji „Music Cafe w Kraśniku. Wyjazd wzbudził w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły dobre humory uczestników i wiele pozytywnych komentarzy po wycieczce. /A.P/
Zdjęcia w fotogalerii
Strona 9 z 28 << < 6 7 8 9 10 11 12 > >>