Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Grudzień 16 2019 01:28:19
Nawigacja
Strona Główna
STOWARZYSZENIE
Historia szkoły
Kadra Pedagogiczna
Historia miejscowosci
DOKUMENTY SZKOLNE
Ochrona Danych Osobowych
Ogłoszenia
Droga do szkolnego sukcesu
Linki
Galeria
Plan lekcji
Szukaj
Dla Rodziców
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 35
Najnowszy Użytkownik: PeterW
Witamy
Witamy na stronie naszej szkoły
Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda
SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY „PIĘKNIE CZYTAM”

Dnia 30.11.2012 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas II-VI . Każdy uczeń miał do zaprezentowania fragmenty dwóch tekstów: pierwszy indywidualnie wybrany fragment prozy oraz drugi – wylosowany przez uczestników (z literatury przygotowanej przez komisję konkursową ).
Uczestnicy rywalizowali ze sobą w II grupach wiekowych: grupa I - klasy II- III, grupa II - klasy IV- VI. Wybrane przez dzieci teksty odznaczały się różnorodną tematyką (od kształcących po humorystyczne), odzwierciedlały zainteresowania uczniów, dawały możliwość wyrażania głosem różnorakich emocji, wzbogacone były dialogami.
Finaliści konkursu :
I grupa wiekowa:
I miejsce - Kinga Bernat
II miejsce - Patrycja Majcher III miejsce - Agata Rozmus
II grupa wiekowa :
I miejce ex aeguo : Alicja Wolińska, Damian Kowalski i Weronika Grzesik.
Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego – 28.06.2013 r.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy umiejętności !!!
Fotki zobacz tutaj
Andrzejki
By tradycji i obrzędom ludowym stało się zadość, uczniowie naszej szkoły zorganizowali wieczór andrzejkowy. Obchodzili go w wigilię (czyli w przeddzień ) dnia świętego Andrzeja – 29 listopada. Przygotowaniem wróżb zajął się samorząd uczniowski. Wróżono m.in. za pomocą obrączki, kubeczków, serc z imionami. Przepowiednie, zwłaszcza te dotyczące spraw sercowych, wywoływały niejednokrotnie salwy śmiechu. Dzięki „czarom” dzieci chociaż na chwilę mogły się przenieść w krainę magii i fantazji.
Wróżby nie były jedyną atrakcją tego wieczoru. Uczestnicy połączyli je z zabawą taneczną. Wszyscy doskonale bawili się przy dyskotekowej muzyce. Mieli także okazję posłuchać gry na keybordzie. Najwytrwalszymi tancerzami okazali się najmłodsi milusińscy, być może miał na to wpływ pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców i uczniów klas IV-VI. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas zabawy czuwali wychowawcy oraz rodzice, a nie ma lepszej opieki niż wspólna zabawa ze swoimi pociechami.
Wspaniała nowina!
Ludowe porzekadło "Gdy się święty Andrzej zjawi, to i zimę nam postawił"; spełniło się i spadł - tak długo oczekiwany przez wszystkich - „ biały puch”.
(J.Ciempiel)
Ślubowanie PIERWSZOKLASISTÓW
Fotki tutaj
Wycieczka Sandomierz- Nowa Dęba
Wycieczka do Fabryki Ozdób Świątecznych

20.11.2012 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami i rodzicami wyjechali na wycieczkę autokarową do Fabryki Ozdób Świątecznych w Nowej Dębie. Podczas zwiedzania pan przewodnik opowiedział historię zakładu, a jeden z tamtejszych pracowników zaprezentował żmudny proces powstawania ozdób świątecznych. Po pokazie wszyscy udali się do sali, gdzie pracownice fabryki ręcznie ozdabiają każdy wyrób. Ostatnim etapem zwiedzania, a zarazem najbardziej emocjonującym, były warsztaty, podczas których dzieci samodzielnie umieszczały na bańkach motywy dekoracyjne. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał na pamiątkę dwie bombki choinkowe: jedną własnoręcznie ozdobioną, a drugą - ze swoim imieniem.

Nie był to jedyny cel wycieczki, bowiem po trasie mali turyści zwiedzili również Sandomierz, a w nim: Bramę Opatowską, ratusz, fragment murów obronnych, furtę Dominikańską zwaną "Uchem Igielnym". Podziwiali także przepiękną panoramę miasta i okolicy. Jednak największe wrażenie na zwiedzających wywarła zbrojownia rycerska, mieszcząca się w gotyckich wnętrzach jednej z kamienic. Znajdowało się w niej wiele ciekawych eksponatów, m.in.: zbroje, miecze, kusze, łuki, szable, stroje szlacheckie. Dzieci miały możliwość przymierzania rekwizytów, a nawet robienia sobie w nich pamiątkowych zdjęć, z czego skwapliwie skorzystały.

Atrakcji na tym nie koniec: zmęczeni, głodni, ale zadowoleni wycieczkowicze wstąpili do Mc Donalda w Tarnobrzegu, by uzupełnić nadwątlone pokłady energii. Po pysznej przekąsce wszyscy udali się w drogę powrotną, która upłynęła w miłej, rozśpiewanej atmosferze. To był niezapomniany wyjazd.

(J.Ciempiel)
Fotki
tutaj
11 LISTOPADA 2012'

Fotki tutaj
Wszystkich Świętych

" Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim"

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami odwiedził groby zmarłych nauczycieli, którzy spoczywają na cmentarzu w Boiskach.

Fotki tutaj
Dzień Nauczyciela

DEN to święto, podczas którego wszyscy uczniowie mają okazję, by wyrazić wdzięczność swoim wychowawcom, nauczycielom, pracownikom administracji za całoroczny trud dydaktyczno-wychowawczy. Istnieje wiele sposobów, za pomocą których można to uczynić: wiersz, piosenka, życzenia, upominki. Członkowie Samorządu Uczniowskiego, będący organizatorami tegorocznego święta, postanowili połączyć w/w sposoby, by jak najszczerzej podziękować adresatom tegoż święta. Przygotowali mianowicie koncert życzeń, na który składały się humorystyczne wiersze i piosenki oraz wręczyli symboliczne prezenciki wykonane przez dzieci. Występ uczniów wywołał uśmiech nie tylko na twarzach całego grona pedagogicznego, ale również wśród przybyłych na tę uroczystość gości. Efekt był tym większy, iż każdy z występujących w swoją prezentację włożył wiele serca. Wszyscy byli zadowoleni, zarówno wręczający, jak i otrzymujący upominki. Miejmy nadzieję, że nie były to jedyne dowody wdzięczności, gdyż najwspanialszymi prezentami, jakie mogliby sobie wymarzyć pedagodzy, są piątki i szóstki w dziennikach
(J.Ciempiel)
Fotki tutaj
Inauguracja roku szkolnego 2012/13
„Jeszcze wszystkim w głowie plany wycieczek, jeszcze w ustach smak porzeczek,
a tu już nowy rok szkolny 2012/2013 w okno puka, zjawia się książka i nauka, trwałe przyjaźnie, heca niejedna”.

Inauguracja roku szkolnego odbyła się w naszej szkole 03.09.12 r. o godz. 9.00. Pewnie niejeden uczeń i uczennica odczuwali w tym momencie sprzeczne uczucia: z jednej strony tęsknota za wakacyjnymi przyjaźniami, a z drugiej - radość na myśl o czekających nowych przygodach, wyzwaniach.
Na początku dyrektor szkoły Pani Grażyna Prokopiak powitała gorąco zebranych w szkolnej auli: uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników administracji i obsługi. Słowa otuchy skierowała przede wszystkim do nowo przybyłych maluszków, które tworzą w tym roku dość liczną grupę.
Odczytano także listy: Ministra Edukacji Narodowej Pani Krystyny Szumilas oraz Wójta Gminy Józefów nad Wisłą Pana Grzegorza Kapicy, skierowane do społeczności szkolnej oraz wszystkich „przyjaciół oświaty”.
Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych, by usłyszeć wiele miłych słów motywujących do nauki.
Kolejny pracowity rok szkolny 2012/2013 uznano za rozpoczęty.Fotki tutaj
(J. Ciempiel)
Nowy rok szkolny
Witamy w nowym roku szkolnym 20012/13.
Rozpoczęcie roku szkolnego - 3 września godz.9.00.
Zakończenie roku szkolnego2011/2012

W piątek 29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012.Gościem honorowym był Inspektor Oświaty Pan Tomasz Giza, który w imieniu Wójta Gminy Józefów nad Wisłą wręczył nagrodę uznania uczniowi kl. V Damianowi Kowalskiemu za najwyższe w szkole wyniki w nauce. Pani dyrektor Grażyna Prokopiak i Pan Tomasz Giza podziękowali sobie za dotychczasową owocną współpracę, życząc wszystkim wspaniałych,ciepłych i bezpiecznych wakacji.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie, przez panią dyrektor, nagród i wyróżnień uczniom, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i więcej, a listów gratulacyjnych ich rodzicom. Uczniowie klasy VI przygotowali specjalny program artystyczny, a następnie przekazali symboliczny "klucz do szkoły" przedstawicielom klasy V. Po spotkaniach z wychowawcami wszyscy udali się na zasłużone wakacje, które słowami ..." czeka na Was pole, słońce, łąka, rzeka, góry, las" pani dyrektor uznała za rozpoczęte. :-)
Wracajcie wypoczęci i uśmiechnięci we wrześniu, a tymczasem zapraszamy do fotorelacji z zakończenia roku szkolnego.tutaj
Strona 17 z 21 << < 14 15 16 17 18 19 20 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

BIP

NGO'

Flop'

NGO'
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ksia23
14/01/2017 02:34
jak ktoś rozlicza PIT, to przekażcie [url=http://inik.pl/]1% podatku[/url] mojemu koledze

imienin
14/10/2016 01:15
Dzień chłopaka przeleciał smiley

gumisie135
27/03/2013 16:47
firmy.poznan24h.pl- warto zajrzeć!smiley