Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Marzec 28 2024 12:46:34

Andrzejki
By tradycji i obrzêdom ludowym sta³o siê zado¶æ, uczniowie naszej szko³y zorganizowali wieczór andrzejkowy. Obchodzili go w wigiliê (czyli w przeddzieñ ) dnia ¶wiêtego Andrzeja – 29 listopada. Przygotowaniem wró¿b zaj±³ siê samorz±d uczniowski. Wró¿ono m.in. za pomoc± obr±czki, kubeczków, serc z imionami. Przepowiednie, zw³aszcza te dotycz±ce spraw sercowych, wywo³ywa³y niejednokrotnie salwy ¶miechu. Dziêki „czarom” dzieci chocia¿ na chwilê mog³y siê przenie¶æ w krainê magii i fantazji.
Wró¿by nie by³y jedyn± atrakcj± tego wieczoru. Uczestnicy po³±czyli je z zabaw± taneczn±. Wszyscy doskonale bawili siê przy dyskotekowej muzyce. Mieli tak¿e okazjê pos³uchaæ gry na keybordzie. Najwytrwalszymi tancerzami okazali siê najm³odsi milusiñscy, byæ mo¿e mia³ na to wp³yw pyszny poczêstunek przygotowany przez rodziców i uczniów klas IV-VI. Nad bezpieczeñstwem dzieci podczas zabawy czuwali wychowawcy oraz rodzice, a nie ma lepszej opieki ni¿ wspólna zabawa ze swoimi pociechami.
Wspania³a nowina!
Ludowe porzekad³o "Gdy siê ¶wiêty Andrzej zjawi, to i zimê nam postawi³"; spe³ni³o siê i spad³ - tak d³ugo oczekiwany przez wszystkich - „ bia³y puch”.
(J.Ciempiel)