Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Kwiecień 25 2024 23:43:29

Wycieczka Sandomierz- Nowa Dęba
Wycieczka do Fabryki Ozdób Świątecznych

20.11.2012 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami i rodzicami wyjechali na wycieczkę autokarową do Fabryki Ozdób Świątecznych w Nowej Dębie. Podczas zwiedzania pan przewodnik opowiedział historię zakładu, a jeden z tamtejszych pracowników zaprezentował żmudny proces powstawania ozdób świątecznych. Po pokazie wszyscy udali się do sali, gdzie pracownice fabryki ręcznie ozdabiają każdy wyrób. Ostatnim etapem zwiedzania, a zarazem najbardziej emocjonującym, były warsztaty, podczas których dzieci samodzielnie umieszczały na bańkach motywy dekoracyjne. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał na pamiątkę dwie bombki choinkowe: jedną własnoręcznie ozdobioną, a drugą - ze swoim imieniem.

Nie był to jedyny cel wycieczki, bowiem po trasie mali turyści zwiedzili również Sandomierz, a w nim: Bramę Opatowską, ratusz, fragment murów obronnych, furtę Dominikańską zwaną "Uchem Igielnym". Podziwiali także przepiękną panoramę miasta i okolicy. Jednak największe wrażenie na zwiedzających wywarła zbrojownia rycerska, mieszcząca się w gotyckich wnętrzach jednej z kamienic. Znajdowało się w niej wiele ciekawych eksponatów, m.in.: zbroje, miecze, kusze, łuki, szable, stroje szlacheckie. Dzieci miały możliwość przymierzania rekwizytów, a nawet robienia sobie w nich pamiątkowych zdjęć, z czego skwapliwie skorzystały.

Atrakcji na tym nie koniec: zmęczeni, głodni, ale zadowoleni wycieczkowicze wstąpili do Mc Donalda w Tarnobrzegu, by uzupełnić nadwątlone pokłady energii. Po pysznej przekąsce wszyscy udali się w drogę powrotną, która upłynęła w miłej, rozśpiewanej atmosferze. To był niezapomniany wyjazd.

(J.Ciempiel)
Fotki