Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Marzec 29 2024 14:05:18

"Góra Grosza"
W Publicznej Szkole Podstawowej w Chru¶lankach Józefowskich w dniach od 25 listopada 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. odby³a siê zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XX edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzib± w Warszawie. Opiekunem akcji w szkole by³a Pani Anna Utnik – Wojtaszek. G³ównym celem tego przedsiêwziêcia by³o zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowuj± siê poza w³asn± rodzin±. Co wiêcej, zebrane pieni±dze zostan± przeznaczone na tworzenie programów, które pozwol± dzieciom wróciæ do domu, lub tworzenie takich placówek oraz programów, które sprawi±, ¿e dzieci bêd± spokojnie dorastaæ.
W akcji uczestniczy³y klasy: III, V i VI. Ogó³em zebrano 118,30 z³. W tym: Klasa III – 14,80 z³ , Klasa V – 45,25 z³ , Klasa VI – 58,25 z³. Udzia³ w akcji pomóg³ u¶wiadomiæ uczniom to, ¿e oddaj±c drobne monety, mo¿emy pomóc zrealizowaæ przedsiêwziêcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji. /A.U.-W./