Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Sierpień 17 2019 19:16:49

Najnowszy Użytkownik: Anastazja31
Spotkanie czytelnicze z autorem Jackiem Łapińskim
28 marca gościliśmy w naszej szkole pana Jacka Łapińskiego - autora książki „Jak być lepszym” , który przybył na spotkanie zorganizowane przez bibliotekarkę miejscowej Filii Bibliotecznej, panią J. Ciempiel. Celem tego spotkania było zachęcenie młodzieży do czytania, rozwijania pasji i podejmowania świadomych decyzji, zaś motto, które mu przyświecało, brzmiało: „Inspirowanie od dobrego do lepszego”.
Pan J. Łapiński w czasie wykładu rozważał odwieczny problem nurtujący społeczeństwo, czyli „Jak osiągnąć mistrzostwo osobiste – pasja na dobrej drodze do celu?”. Uczniowie klas IV-VI z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi oratora, niejednokrotnie osobiście angażując się w pogadankę, do czego zachęcały trafnie dobrane rekwizyty przygotowane przez prowadzącego. Mówca starał się wpłynąć na pozytywne myślenie młodych ludzi, uhierarchizować ich system wartości. Rozmawiał z nimi na temat świadomości i odpowiedzialności, szacunku i pasji.
Mamy nadzieję, że Pan Jacek zachęcił naszą młodzież do pracy nad własnym rozwojem. Pozytywne reakcje uczestników spotkania utwierdziły nas w tym przekonaniu./ J.C./