Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Sierpień 17 2019 19:15:41

Najnowszy Użytkownik: Anastazja31
Spotkanie z "Panem Tadeuszem"
21 marca 2019 r. uczniowie klas V- VIII naszej szkoły wraz z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślinie uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina.
Głównym punktem programu było widowisko muzyczne „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza w wydaniu Beskidzkiej Agencji Artystycznej. Nie było to dosłowne odtworzenie historii, jednak fragmenty tekstu recytowane przez aktorów i dokładne wyjaśnienie fabuły pozwoliło nam na lepsze zrozumienie twórczości Mickiewicza. W czasie trwania spektaklu duży nacisk położono na muzykę z gatunku rap reggae, która była dostosowana do potrzeb młodzieży. Spektakl był żywy i interakcyjny. W czasie jego trwania nie brakowało działań, mających na celu zaktywizowanie młodej publiczności.
Kolejnym punktem naszej wyprawy była wizyta w „Strefie Wysokich Lotów”, czyli parku trampolin, gdzie pod czujnym okiem trenera, próbowaliśmy swoich sił, skacząc, robiąc gwiazdy, salta i inne akrobacje.
Po dwóch godzinach intensywnej zabawy, udaliśmy się do McDonalds’a w celu uzupełnienia spalonych kalorii. Droga powrotna upłynęła nam bardzo szybko, w autobusie słuchaliśmy naszych ulubionych piosenek i prowadziliśmy ożywione dialogi.
Wycieczka wszystkim się podobała, a ja i moi przyjaciele bawiliśmy się świetnie. /A. Kamela – ucz. kl. VI/