Strona G堯wna · Og這szenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Marzec 22 2019 13:48:16
Strona G堯wna
Historia szko造
Artyku造
Og這szenia
Dla Rodzic闚
U篡tkownik闚 Online
Go軼i Online: 1
Brak U篡tkownik闚 Online

Zarejestrowanch Uzytkownik闚: 20
Najnowszy U篡tkownik: Xerven
Witamy na stronie naszej szko造
Z wizyt w teatrze
4 grudnia uczniowie z naszej szko造 wraz z 8 klas ze Szko造 Podstawowej w Starych Boiskach wybrali si do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. ,,Ksi捫 i 瞠brak" oraz na lodowisko ,,Icemania’’ w Lublinie.
Sprzed szko造 wyjechali鄉y o godzinie 7.20,zajechali鄉y po koleg闚 i kole瘸nki z s御iedniej szko造 i wyruszyli鄉y w dalsz drog.
Na miejsce dojechali鄉y o 9.00. Pani rozda豉 nam bilety i zaj瘭i鄉y swoje miejsca. Przedstawienie polega這 na zamianie miejscami ksi璚ia Walii Edwarda i 瞠braka Tomka Canty. Spektakl zacz掖 si o r闚nej dziewi徠ej , a sko鎍zy o 11.30. Po zako鎍zeniu inscenizacji przejechali鄉y do budynku, w kt鏎ym znajdowa這 si lodowisko. Poniewa mieli鄉y jeszcze troch czasu, a wejdziemy na l鏚, udali鄉y si do kawiarni, by posili si przed czekaj帷ym nas wyzwaniem. P騧niej zosta造 nam przydzielone szafki i 造篤y. Gdy wszyscy byli ju gotowi, po kolei zacz瘭i鄉y wchodzi na lodowisko. Godzina i trzydzie軼i minut szalonej zabawy szybko min窸o. O r闚nej pi皻nastej wszyscy byli ju gotowi do opuszczenia ,,Icemanii’’.
Wycieczka wed逝g mnie by豉 udana, a spektakl interesuj帷y. /Anna Kamela, kl. VI/
Zdj璚ia w fotogalerii

7 grudnia 2018 nasza klasa (klasa 6) wraz z klas si鏚m i 鏀m pojecha造 na wycieczk do CKiP w Kra郾iku.
Sprzed budynku szko造 wyjechali鄉y o godz. 10.40. Na miejsce dojechali鄉y ok godz. 11. 35. Po uprzednim sprawdzeniu bilet闚 weszli鄉y do sali kinowej, kt鏎a na potrzeby dzisiejszego dnia by豉 przekszta販ona w teatr i zaj瘭i鄉y swoje miejsca. O godz. 11.30 przedstawienie pod tytu貫m „Dziady” rozpocz窸o si.
Spektakl by inscenizacj powie軼i Adama Mickiewicza, kt鏎a opisuje dawn tradycj wywo造wania dziad闚 (duch闚 przodk闚). Najwa積iejszym w徠kiem by這 wywo造wanie grzesznych dusz b陰kaj帷ych si po ziemi. Pierwszymi duchami by造: R霩ia i J霩io, rodze雟two, kt鏎e przez to, 瞠 nigdy nie zazna這 cierpienia na ziemi, nie mo瞠 si dosta do nieba. Nast瘼nym duchem by Pan wioski, kt鏎y nie mo瞠 si dosta do nieba, bo za 篡cia by z造m w豉dc. Jego najwi瘯szym przewinieniem by這 to, i w mro幡y dzie nie wpu軼i do swojej rezydencji biednej kobiety z niemowl璚iem, przez co obydwoje zamarzli. Ostatnia by豉 dusza m這dej pastereczki, kt鏎a grzeszy豉, pomiataj帷 uczuciami innych.
Oko這 godziny 12.30 spektakl dobieg ko鎍a i zosta hojnie nagrodzony brawami.
Po wyj軼iu z kina poszli鄉y do pobliskiej pizzerii, aby odebra wcze郾iej zam闚ione dania. O godz.13.00 wsiedli鄉y do autobusu, a do szko造 dojechali鄉y ok godz. 13.30.
Wszystkim uczniom bardzo podoba si ten wyjazd. /Zuzanna Prokopiak, kl.VI/