Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Grudzień 15 2018 10:11:55

Najnowszy Użytkownik: julka27
Szkolne obchody Dnia Języków Obcych
Dnia 15 września 2018r. po raz pierwszy w szkole świętowano Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym celem tej inicjatywy było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz podkreślenie jak ważna jest ich znajomość we współczesnej Europie.
Obchody rozpoczął apel, można było obejrzeć scenkę z udziałem uczniów klasy VIII, wysłuchać wierszyków w wykonaniu klasy VII. Ponadto była nauka liczebników dla najmłodszych, zmagania w teście, w którym główną nagrodę stanowił voucher na jedno lub dwa niepytania z języka niemieckiego. W dalszej części były konkursy wiedzy , w których zwycięzcy zostali nagrodzeni najwyższymi ocenami z języka angielskiego. Ostatnim punktem uroczystości było zaproszenie na poczęstunek, na który składały się przysmaki pochodzące z różnych państw (pizza – Włochy, donuts – USA i Wielka Brytania, croissants i trufle – Francja, żelki – Niemcy).
Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowały p. Anna Utnik – Wojtaszek i p. Katarzyna Maciąg. /A.U-W./