Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Listopad 22 2018 11:56:26

Najnowszy Użytkownik: Mikela
Wycieczka edukacyjna do Lublina
W dniu 17 września 2018 roku uczniowie klasy VII-ej i VIII-ej uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina.
W pierwszej części wycieczki zwiedzali Ogród Botaniczny, gdzie mieli okazję obejrzeć wiele ciekawych egzemplarzy drzew, krzewów i kwiatów z różnych części świata i Polski. Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się rośliny zgromadzone w szklarniach. Panie przewodniczki w bardzo interesujący sposób opowiadały o oglądanych „żywych eksponatach”.
Druga część wyjazdu edukacyjnego obejmowała „Pokazy z fizyki”. Program tegorocznego spotkania zawierał treści z następujących działów: „Fizyka zabawek”, „Błękitna planeta”, „Fizyka latania” oraz „Światło i oko”. Pokazy jak zawsze były bardzo interesujące i różnorodne pod względem tematycznym. Sposób prezentacji, zakres wiedzy oraz przekaz został dostosowany do poziomu uczniów starszych klas szkoły podstawowej.
Sądzę, że taka forma poznawania, uczenia się jest dla młodzieży najbardziej interesująca, zachęca do nauki i poznawania zagadnień z zakresu trudnych przedmiotów przyrodniczych.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie z terenu całej gminy Józefów nad Wisłą – była więc to doskonała okazja do lepszego poznania się i integracji. Młodzież w drodze powrotnej dzieliła się swoimi spostrzeżeniami i pozytywnymi wrażeniami, ponadto zadeklarowała chęć udziału w podobnym wyjeździe edukacyjnym.
Funkcję kierownika wycieczki pełniła pani Elżbieta Kępowicz - nauczycielka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą. W działaniach opiekuńczo-wychowawczych wspierały ją panie: Joanna Ciempiel – Publiczna Szkoła Podstawowa w Chruślankach Józefowskich,
Małgorzata Nowak – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Chruślinie,
Marzenna Gąsior - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą. /E. K./