Strona G³ówna · Og³oszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Marzec 29 2024 16:59:55

Wycieczka edukacyjna do Lublina
W dniu 17 wrze¶nia 2018 roku uczniowie klasy VII-ej i VIII-ej uczestniczyli w wyje¼dzie edukacyjnym do Lublina.
W pierwszej czê¶ci wycieczki zwiedzali Ogród Botaniczny, gdzie mieli okazjê obejrzeæ wiele ciekawych egzemplarzy drzew, krzewów i kwiatów z ró¿nych czê¶ci ¶wiata i Polski. Najwiêkszym zainteresowaniem w¶ród m³odzie¿y cieszy³y siê ro¶liny zgromadzone w szklarniach. Panie przewodniczki w bardzo interesuj±cy sposób opowiada³y o ogl±danych „¿ywych eksponatach”.
Druga czê¶æ wyjazdu edukacyjnego obejmowa³a „Pokazy z fizyki”. Program tegorocznego spotkania zawiera³ tre¶ci z nastêpuj±cych dzia³ów: „Fizyka zabawek”, „B³êkitna planeta”, „Fizyka latania” oraz „¦wiat³o i oko”. Pokazy jak zawsze by³y bardzo interesuj±ce i ró¿norodne pod wzglêdem tematycznym. Sposób prezentacji, zakres wiedzy oraz przekaz zosta³ dostosowany do poziomu uczniów starszych klas szko³y podstawowej.
S±dzê, ¿e taka forma poznawania, uczenia siê jest dla m³odzie¿y najbardziej interesuj±ca, zachêca do nauki i poznawania zagadnieñ z zakresu trudnych przedmiotów przyrodniczych.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie z terenu ca³ej gminy Józefów nad Wis³± – by³a wiêc to doskona³a okazja do lepszego poznania siê i integracji. M³odzie¿ w drodze powrotnej dzieli³a siê swoimi spostrze¿eniami i pozytywnymi wra¿eniami, ponadto zadeklarowa³a chêæ udzia³u w podobnym wyje¼dzie edukacyjnym.
Funkcjê kierownika wycieczki pe³ni³a pani El¿bieta Kêpowicz - nauczycielka z Zespo³u Szkó³ Ogólnokszta³c±cych w Józefowie nad Wis³±. W dzia³aniach opiekuñczo-wychowawczych wspiera³y j± panie: Joanna Ciempiel – Publiczna Szko³a Podstawowa w Chru¶lankach Józefowskich,
Ma³gorzata Nowak – Szko³a Podstawowa im. Powstañców Styczniowych w Chru¶linie,
Marzenna G±sior - Zespó³ Szkó³ Ogólnokszta³c±cych w Józefowie nad Wis³±. /E. K./
Zdjêcia w fotogalerii