Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Grudzień 15 2018 10:12:29

Najnowszy Użytkownik: julka27
Podczas Tygodnia Bibliotek
10 maja uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Chruślankach Józefowskich uczestniczyli w imprezjadzie czytelniczej zorganizowanej z okazji Tygodnia Bibliotek.
Spotkanie rozpoczęło się od wizyty pani dyrektor GCK , Justyny Michalec, której towarzyszył Kubuś Puchatek, ulubiona maskotka wszystkich milusińskich, trzymający w łapkach koszyk ze słodyczami.
Kolejnym punktem programu była prezentacja pt. „Poczęstuj się książką”. Następnie podczas dwugodzinnej zabawy dzieci uczestniczyły w licznych konkurencjach i i zmaganiach. Uczniowie mieli okazję wykazać się licznymi talentami, m. in. sprawnością językową, logiką podczas rozwiązywania łamigłówek , umiejętnością uważnego słuchania innych, znajomością bohaterów literackich i filmowych . Wiele emocji wywołały wśród publiczności zagadki, kalambury. Odbył się także turniej potyczek językowych. Dla najmłodszych widzów wspaniałym przeżyciem był konkurs „Zgaduj zgadula” oraz „Bajeczny sen”.
Czytelnicy uroczyście złożyli przysięgę, że będą zawsze w terminie oddawać książki i że będą częstszymi gośćmi w bibliotece, zgodnie z hasłem: „Biblioteka zawsze po drodze , nie mijam – wchodzę”.
Na zakończenie bibliotekarz, pani Joanna Ciempiel pogratulowała uczestnikom świetnej znajomości baśni i legend, a także wręczyła drobne upominki: młodsi czytelnicy otrzymali naklejki, zaś starsi – płyty multimedialne pt. „Zasoby Polskiej Biblioteki Narodowej”.