Strona Główna · Ogłoszenia · Linki · Plan lekcji · OKE · KO- Lublin · MEN · CKE Kwiecień 23 2024 08:57:32

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Gminny Konkurs Ortograficzny 2011
„ Już piszę bez błędów”
Pod patronatem Wójta Gminy Józefów n. Wisł± oraz Banku Spółdzielczego
w Józefowie n.Wisł±

Dnia 24 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej w Chru¶lankach Józefowskich odbył się Konkurs Ortograficzny przeznaczony dla uczniów z klas I, II i III Szkoły Podstawowej.
Konkurs został bardzo uroczy¶cie rozpoczęty, przez pani± Dyrektor Grażynę Prokopiak oraz przez Wójta Gminy Józefów n. Wisł±, pana Grzegorza Kapicę.
W tegorocznej edycji w szranki konkursowe stanęli uczniowie młodszych klas ze Szkół Podstawowych całej gminy Józefów n. Wisł±, a mianowicie z Boisk, Prawna, Józefowa nad Wisł±, Chru¶liny oraz gospodarze – uczniowie z Chru¶lanek Józefowskich
Konkurs przebiegał wg scenariusza przygotowanego przez nauczycielki nauczania zintegrowanego z Chru¶lanek Józefowskich, panie - Joannę Rozmus oraz Jolantę Irack±, pomiędzy zadaniami konkursowymi dzieci mogły odpocz±ć ¶piewaj±c piosenki ortograficzne i logopedyczne przygotowane przez Marzennę Merwę, współorganizatora konkursu.
Poziom wiedzy uczniów był bardzo wyrównany o czym ¶wiadcz± uzyskane wyniki punktowe:
I miejsce: Szkoła Podstawowa z Boisk z liczb± punktów – 44,5
II miejsce: Szkoła Podstawowa z Chru¶lanek Józefowskich z liczb± punktów – 42,5
III miejsce: Szkoła Podstawowa z Prawna z liczb± punktów – 39,5
IV miejsce Szkoła Podstawowa z Józefowa n. Wisł± [B] z liczb± punktów – 39
V miejsce Szkoła Podstawowa z Józefowa n. Wisł± [A] z liczb± punktów – 38
VI miejsce Szkoła Podstawowa z Chru¶liny z liczb± punktów -37,5
Uczniom z poszczególnych szkół towarzyszyły nauczycielki nauczania zintegrowanego, panie:
Grażyna Uzarek - Szkoła Podstawowa z Boisk;
Ewa Jabłońska – Szkoła Podstawowa z Prawna;
Ewa Muszkiewicz –Szkoła Podstawowa z Chru¶liny;
Lidia Latos – Pyć – Szkoła Podstawowa z Józefowa n. Wisł±
Po uroczystym rozdaniu nagród, na zakończenie pełnego emocji majowego przedpołudnia, uczniowie spożyli przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów z Chru¶lanek Józefowskich.

Zdjęcia zobacz tutaj